Vatikano egzorcistas: pedofilus gundo šėtonas, jie nėra apsėstieji

Delfi.lt

2010 m. kovo 17 d. 10:31

„Velnias gundo kiekvieną žmogų – politikos, ekonomikos ir sporto srityse. Natūralu, kad jis taip pat gundo religinius vadovus, todėl neturėtumėte stebėtis, jei velnias gundo Vatikano dvasininkus. Toks jo darbas.“ Tai dvasininkas Gabriele Amorthas sako ne perkeltine prasme. 85-erių metų kunigas nori pasakyti, kad šėtonas gali gundyti ir tiesiogine prasme apsėsti žmones, praneša CNN.

„Tai nėra mano nuomonė: sakau, kad jei tikite Evangelija, tai tikite tuo, kad egzistuoja velnias, o jis turi galią apsėsti žmones“, – teigė jis, duodamas interviu.

Tikintieji tiki, kad „yra velnio apsėstų žmonių ir… egzorcizmas turi galią išlaisvinti juos nuo velnio“, – sakė jis.

Kadangi šis dvasininkas yra vyriausiasis Vatikano egzorcistas, jo darbas yra išvaryti velnią iš apsėsto žmogaus. Jis apskaičiavo, kad per savo karjerą įvykdė daugiau nei 70 000 egzorcizmų.

Tačiau jo teigimu, yra skirtumas tarp apsėdimo (kai velnias naudojasi žmogaus kūnu ir veikia) ir gundymo, kai šėtonas gundo žmogų blogai elgtis.

Europoje plačiai nuskambėjus vaikų išnaudojimo skandalui, kuriame yra kaltinami Airijos, Vokietijos, Austrijos ir Nyderlandų kunigai, G. Amorthas teigia, kad pedofilai yra gundomi, o ne apsėstieji.

Jis teigia niekada nevykdęs egzorcizmo vaikų tvirkintojams.

„Aš atlikau egzorcizmą keliems kunigams, kuriuos tvirkino velnias“, – teigė jis, nenurodydamas daugiau informacijos.

„Tačiau nevykdžiau egzorcizmo pedofilams… Pedofilai nėra apsėsti velnio, juos velnias gundo“, – teigė G. Amorthas.

„Jiems nereikia egzorcizmo, jiems reikia atsiversti į tikėjimą, sugrįžti pas Dievą, štai ko jiems reikia. Jiems reikia atlikti išpažintį, nuoširdžiai atgailauti, štai ko jiems reikia. Jie nėra apsėstieji.“

Scroll to Top
Skip to content