Klausimai – atsakymai

Čia galite užduoti Jums rūpimus klausimus.
Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!
El. pašto adresas reikalingas tam, kad galėtume atsakyti į Jūsų klausimą asmeniškai.
Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.

Naujas įrašas

 
 
 
 
 
 
 
Laukai pažymėti * yra privalomi.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.
243 įrašai(-ų).
+ parašė 2018 spalio 31   23:25:
GJK,
Kodel baznycia pries sekmadienio apslakstyma nenaudoja egzorcizuoto vandens su druska.?Juk pati laiminimo malda yra meldzianti Dievo apsaugos zmogaus sielai ir kunui.Naujoji laiminimo malda paprasta,Teko skaityti egzorcistu atsiliepimus kad net senieji egzorcizmai efektyvesni,nei naujieji. Tai gal ir svestas vanduo egzorcizuotas daugiau Dievo apsaugos teikia,nei paprasta malda laimintas.?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

Ačiū Jums už klausimą. Džiugu, kad ieškote vis didesnės vienybės su Dievu ir pagalbos tikėjime.

Švęsto vandens vartojimas sekmadienio liturgijos metu yra skirtas prisiminti per Krikštą gautajai malonei. Tam skirto vandens pašventinimo malda yra skirta Dievo karalystės augimui mumyse, apgailint asmenines nuodėmes. O jeigu žmogus yra varginamas piktosios dvasios (tai nustatoma ištyrimo metu), tada vanduo egzorcizmų maldai šventinamas kitokiu būdu. Neįmanoma įvertinti, kuris šventinimo būdas yra efektyvesnis. Tiesiog skiriasi tikslas, kam tas vanduo naudojamas. Egzorcizmo metu šaukiamės Dievo užtarimo ir šventųjų pagalbos varginamam žmogui, o šv. Mišių metu švenčiame Jėzų ateinantį Dievo Žodžio ir Eucharistijos būdu. Jėzaus realus buvimas duonos ir vyno pavidalu yra svarbiausias ir didžiausias stebuklas.

Na, o egzorcistų pasisakymus reikėtų vertinti aiškinantis kokiame kontekste ir ką norint pabrėžti buvo pasakyta. Kaip minėta, ir vienokiu, ir kitokiu būdu pašventintas vanduo turi galią, kuri kyla iš Jėzaus mirties ir prisikėlimo.

Tegul Velykinis džiaugsmas spindi Jumyse ir ramybė širdyje.

Kun. Virgilijus Poškus
Justina parašė 2018 spalio 18   12:07:
GJK!
Norėjau pasidomėti ką reiktų daryti su titnago akmeniu, kuris buvo paimtas, kad atneštų sėkmę, ar apsaugotų nuo blogio. Ar galima jį tiesiog išmesti?
Atsakė: Administracija
GJK,

Lengviausias būdas atsikratyti šitokio akmens - tai išmesti jį į kokį nors vandens telkinį.

Labai pagirtina, kad norite nutraukti ryšius su ezoterika. Mums, Dievo vaikams, sėkmę neša Dievo valios ieškojimas ir pasitikėjimas Jo globa.

Kun. Virgilijus Poškus
Eglė parašė 2018 rugpjūčio 26   20:35:
Garbė Jėzui Kristui !
Mano vyras nori egzorcizmo seanso, kur ir į ką galėčiau kreiptis, dėkoju už atsakymą
Atsakė: Administracija
Sveiki,
kunigai egzorcistai meldžiasi egzortų malda ne už tuos, kurie to nori, bet kuriems to reikia. Jeigu Jūsų vyras mano, kad jam reikalinga egzorcisto pagalba, tegul trumpai parašo, kodėl.
Pagarbiai,
Sekretoriatas
Justina parašė 2018 rugpjūčio 17   13:06:
GJK!
Norejau pasidometi ,jeigu tevas nera priemes Pirmosios Sv. Komunijos ar gali del to buti varginami jo vaikai?Ka daryti tokiu atveju?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

Kadangi minimas tėtis nėra priėmęs Pirmosios šv. Komunijos, matyt, tėvai gyvena nesusituokę bažnyčioje ir dėl to tam tikrą dvasinį nuostolį patiria jų atžalos.

Pavyzdžiui, kai vaikai nemato savo tėvo einančio išpažinties ir priimančio Eucharistinį Jėzų, jiems trūksta gyvybiškai svarbaus sektino jų šeimos galvos pavyzdžio. Tada jie gali pradėti nebepaisyti net elementarių moralinių normų, numoti ranka į silpstantį savo sąžinės balsą ir pradėti gyventi taip, kad jų elgesys imtų piktinti aplinkinius... O mes žinome, kad piktasis niekada nesnaudžia ir pirmiausia puola tuos, kurie dėl savo lengvabūdiškumo bei blogos aplinkos įtakų atveria savo širdis mirtinų nuodėmių strėlėms...

Kai vaikai kenčia dėl netinkamo savo tėvų gyvenimo būdo, tada tie tikintieji, kurie pažįsta tą dvasiškai sužeistą šeimą, meldžiasi už ją, ypač už tėvus, kad jie atsiverstų ir suvoktų savo didžią atsakomybę dėl Dievo jiems duotų atžalų auklėjimo. Be abejo, jei įmanoma pagal aplinkybes reikėtų ir su tais vaikeliais pabendrauti, juos dvasiškai palaikyti, o kai tėvai girtauja ir savo vaikus terorizuoja, nedelsti ir pranešti teisėsaugos įstaigoms...

Dievo palaimos!
Kun. Vytenis Vaškelis
Joana parašė 2018 rugpjūčio 2   22:59:
Ar galima katalikui melstis pries pravoslaviskas ikonas?
Atsakė: Administracija
Sveiki,

Jūsų klausimas nėra iš mūsų srities, todėl malonėkite jį užduoti svetainėje klauskkunigo.lt

Pagarbiai,
Sekretoriatas
Aguona parašė 2018 kovo 5   14:30:
GJK!

 Kai siunciant zinute ,kurioje rasoma ,kad jeigu nepersiusi sios zinutes ,kazkas blogo atsitiks ar tai galima laikyti juodaja magija?Ar del to reiktu egzorto?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!
Į tokius laiškus ir žinutes nereikia kreipti dėmesio, juos ištrinti. O darymas to, kas parašyta - tai laikymasis prietarų, panašiai, kaip neiti keliu, kurį perbėgo juoda katė. Prietarų laikymasis yra nuodėmė, kurią reikia išpažinti. Egzortų tikrai nereikia.

Pagarbiai,
kun. Arnoldas Valkauskas
Aguona parašė 2018 kovo 3   15:14:
GJK!

Skaiciau Jusu tinklalapyje , kad  "atleidžiamos tik nuodėmės, bet bausmės už nuodėmes nėra visiškai pašalinamos". Gal galite paaiskinti, ka reiskia, kad bausme nera pasalinama, jeigu del nuodemes yra varginamas zmogus demono, tai tas varginimas kaip bausme nedingsta visiskai?

Dekoju uz atsakyma
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!
laikinosios bausmės už nuodėmes ir demono varginimas yra skirtingi dalykai. Daugiau apie laikinąsias bausmes ir jų atleidimą rasite Katalikų Bažnyčios katekizme nr. 1471-1479 (http://www.katekizmas.lt)

Pagarbiai,
kun. Arnoldas Valkauskas
vaidaskazlauskas parašė 2018 vasario 17   21:25:
ramybes jums, sventame raste raso mato 10 ,8-11 morkaus 6, 7-13 luko 9, 1-5 as negaliu niekaip suprasti kodel kunigai ima pinigus uz laidotuves kai palydi mirusi i paskutine kelione , arba kai pakrikstija kudiki , ar cia nesiskaito dovanai gavote ,dovanai ir duokite , ar tik isgydimai ir egzorcizmai ira atliekami be atligio jiezaus vardu ,kokie telefonai ,kokiomis masinomis vazineja kunigai , ar ten tik kristaus mokiniams pasakyta buvo ,gal galit pasakyti kaip reikia suprasti baznycios mokyma kai visus du tukstancius metu matosi kad givena kaip kristaus buvo pasakyta fariziejams ,kitiems nastas kraunate o patys ju nesti nenorit ,as tikiu jiezu kristu ,tikiu dievo begaline meile ir nezinau net kodel man tokie klausimai kyla ,ar as ieskau tiesos , ar setonas man tas mintis  ,abejones seja .
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

kalbant šia tema, kaip ir bet kuria kita, reikėtų turėti galvoje visą Jėzaus ir apaštalų mokymą. Ne kunigas už patarnavimus "ima" pinigus, bet reikia žvelgti kitaip ir turėtų būti suvokiama iš esmės kitaip: bendruomenės žmonės turi išlaikyti savo kunigą, per kurį Dievas teikia jos nariams savo malonę. Tai rimta tikintiesiems tenkanti pareiga, kadangi kunigas neturi jokio pragyvenimo šaltinio, išskyrus aukas. Apie tai aiškiai kalba apaštalas Paulius. Kadangi mūsų laikmetyje labai įsigalėjo "duodu-gaunu" santykis, tai ir žmonės ėmė nebesuprasti savo pareigos išlaikyti Bažnyčią ir jos tarnus, nors tam yra įpareigoti Bažnyčios įsakymu. Jie nori gauti, tačiau nenori prisiimti jokios pareigos ar aukoti aukos. Neretai tai kunigus paskatina tiesiog "spausti" žmones, idant galėtų užsitikrinti sau pragyvenimą. Ar gali pasitaikyti piktnaudojimo atvejų? Žinoma gali, bet toks piktnaudojimas vyksta iš tiesų ir iš tikinčiųjų pusės.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas Valkauskas
Ramune parašė 2018 vasario 13   11:20:
Laba diena,

Neseniai teko dalyvauti seminare krikščioniškoms bendruomenėms. Renginį vedė ekumeninių bendruomenių nariai iš užsienio.

Renginio metu buvo pranašaujama. Buvo kalbama ir apie sapnų aiškinimą.  Ar pranašavimas gali būti Šventosios Dvasios dovana?

Ar katalikų bažnyčia pripažįsta kalbų dovaną kaip maldos formą?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

Katalikų Bažnyčia kategoriškai atmeta tikėjimą sapnais.
Apie pranašavimą sunku pasakyti, neaišku, koks jis buvo. Šiaip tai pranašavimas, remiantis 1 Kor 14 skyriumi tikrai yra įmanomas, tačiau tai neturi būti pigus praeities perpasakojimas ar ateities spėjimas, bet turi kviesti atgailai, Dievo garbinimui, ydų ištaisymui, turi būti naudingas vidinių žaizdų gydymui. Na, o pats svarbiausias pranašavimas - tai vilties Jėzuje Kristuje suteikimas.
Pranašavimas gali ir turi būti Šventosios Dvasios dovana, tačiau ji turi būti atpažinta bendruomenėje ir jokiu būdu negali tarnauti asmeninei puikybei, - tai yra dovana bendruomenei. Iš esmės visos dovanos yra dovanos bendruomenei ir tarnystei bendruomenėje, ir jei asmuo jas priskiria sau, tai yra labai rimtas pagrindas įtarti, jog tai ne Dievo duota galia.Kalbėjimas kalbomis egzistuoja ir yra pripažįstamas, tačiau Bažnyčia kviečia būti labai atidiems, kadangi Piktoji dvasia imituoja, mėgdžioja Dievo Dvasią. Kadangi dažnai neturime aiškintojo ir nesuprantame, ką sakome, tai teko sutikti atvejų, kai piktasis tokiu būdu stengėsi suklaidinti besimeldžiančius, apsimesdamas šviesos angelu. Pradėjus išvarinėti demoną, "kalbų dovana" dingo. Todėl labai svarbu, kad prašantysis kalbų dovanos dažnai išpažintų savo nuodėmes, saugotųsi jų, kovotų su savo ydomis, atidžiai stebėtų vidinius postūmius ir ypatingai saugotųsi puikybės.
Dar apie ekumenizmą: tai nelengvas iššūkis ir uždavinys, ir nors visi kalba apie vienybę, ji tikrai nėra lengvai pasiekiama, kadangi labai skiriasi doktrininis mokymas. Katalikų Bažnyčios ir Ortodoksų Bažnyčios doktrina nesiskiria, o kitų krikščioniškų denominacijų doktrinos skiriasi nuo minėtųjų ir savo tarpe labai stipriai. Ortodoksai į ekumenizmą žiūri labai neigiamai, katalikai palaiko, tačiau rengimas bendrų užtarimo pamaldų nėra rekomenduojamas. Viena pagrindinių to priežasčių yra tai, kad protestantiškos denominacijos neturi Atgailos sakramento, ir todėl neįmanoma būti užtikrintiems, kokia Dvasia įtakoja besimeldžiantįjį.

Dievo palaimos.
kun. Arnoldas Valkauskas
Aurelija Patricija parašė 2018 vasario 7   13:00:
Garbė Jėzui Kristui,

Gavau dovanų pakabuką iš Izraelio - medinė šešiakampė žvaigždė, o jos viduryje kryžius. Ar tai krikščioniškas ženklas?

Dėkui,

Aurelija Patricija
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

sunku pasakyti nemačius pakabuko. Šiaip šešiakampė žvaigždė yra judaizmo simbolis. Čia lyg būtų mėginimas sujungti judaizmą su krikščionybe.

Bendras principas yra toks: nešioti tik aiškius krikščioniškus ženklus. Jeigu kryželis, tai jis turi būti su Kristaus kančios atvaizdu ant jo.

Dievo palaimos,
Kun. Arnoldas Valkauskas