Prancūzų kunigas Seimo nariams pasakojo apie jaunimo muzikos pavojus

www.15min.lt 
Publikuota: 2010 vasario 2 d. 16:09 

Nenormalu, kad internetu galima laisvai žiūrėti juodąsias mišias, klipus, kuriuose rodoma, kaip kankinami žmonės, sakė antradienį Seime paskaitą apie jaunimo kultūrą ir ezoteriką skaitęs teologijos mokslų daktaras kunigas Benoit Domerque iš Prancūzijos.

 „Jaunimas paveiktas skandinavų grupių ir jų neopagonybės. (…) Jų vaizko klipuose yra šamanizmo pėdsakų“, – apie gotų, metalistų judėjimus pasakojo B.Domerque. Lietuva, anot kunigo, kultūriškai yra tarp Rusijos ir Skandinavijos.

Šios kultūros, kaip ir visos kitos, B.Domerque teigimu, paveikia jaunus žmones, ypač 14–15 metų, nes lengvai perduodamos informacijos kanalais, tokiais kaip vaizdo klipai, filmai, koncertai.  „Kalbėdami su jaunimu, negalime kritikuoti jų kultūros, tačiau mes galime paaiškinti, ką jie mato“, – sakė įvairius muzikos klipus ir kompiuterinių žaidimų pavyzdžius rodydamas B.Domerque.

Anot jo, jeigu valandų valandas klausoma muzikos, žmogus tiek paveikiamas, kad yra pasirengęs kraštutiniams potyriams.

Dvasininkas Seime leido grigališkojo roko, metalo muzikos bei jų vaizdo klipų, kuriuose niekinami kapai, žalojami žmonės, pavyzdžius.

„Visas šis pasaulis yra labai lengvai prieinamas internetu, kai anksčiau dėl to reikėdavo eiti į teatrą. Problema ir yra ta, kad tai taip lengvai prieinama“, – sakė B.Domerque.

Jo teigimu, kompiuteriniai žaidimai daro įtaką jauniems žmonės, jie vėliau elgiasi kaip kompiuteriniai veikėjai. Be to, jaunimui neretai trūksta santykio su šeima, atsiranda bendravimo sutrikimų.

Prancūzų kunigas ne vienus metus tyrė tradicines ezoterikos ir magijos, muzikos ir literatūros sroves, bendrauja su jaunimo subkultūrų atstovais, vaikščioja į įvairius metalo ir kitos muzikos koncertus. Taip demonologu vadinamas B.Domerque analizuoja, kas kelia jaunimo nepasitenkinimą, kaip vyksta jauno žmogaus tapatumo paieškos.

B.Domerque (gim. 1956 m.) yra diecezinis Katalikų bažnyčios kunigas. Baigęs religijos mokslų aukštąsias studijas Paryžiuje, jis apgynė teologijos daktaro laipsnį Popiežiškajame Grigaliaus universitete Romoje.

Jis yra daugybės straipsnių apie naujuosius religinius judėjimus ir magijos sroves autorius, taip pat reguliariai susitinka su žmonėmis, skaito paskaitas moksleiviams bei jų tėvams. Dvasininkas Vilniuje dar susitiks su visuomene, taip pat lankysis Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Utenoje.

Scroll to Top
Skip to content