Mirė garsus egzorcistas Gabrielius Amorth (2016 09 18)

2016 m. rugsėjo 16 dienos vakare Romoje mirė t. Gabrielius Amorth, Romos vyskupijos egzorcistas, rašytojas, paskaitininkas, kurio knygos išleistos daugybe kalbų, taip pat ir lietuviškai. Jis buvo 91 metų amžiaus ir, kaip rašoma Pauliečių kongregacijos, kuriai jis pats priklausė, pranešime, pastarosiomis savaitėmis turėjo sunkią plaučių komplikaciją.

Egzorcizmo tema kaitina visuomenės vaizduotę, dažnai virsdama legendiniais ar ekstravagantiškais pasakojimais. Tačiau tai buvo tolima t. Amorth, kuris ne kartą yra apgailestavęs dėl jo vardo ar žodžių neatsakingo naudojimo.

Keliuose interviu jis yra sakęs, kad, apsilankęs keliose dešimtyse tūkstančių susitikimų, su tikrais apsėdimais, kurių nereikia painioti su psichikos ir kitokiais sutrikimais, yra susidūręs apie šimtą kartą. Tai realus, bet labai retas faktas. Tačiau, kaip kalbėjo vienoje 2005 metų paskaitoje, visiems be išimties tenka susidurti su kitokiu demonų veikimu – gundymu. Tai pagrindinis būdas – „gundyti žmogų blogiui, nutempti jį nuo Dievo, įtraukti į pragarą: visi patiriame demono gundymus, nuo gimimo iki mirties. Taip pat ir Jėzus sutiko būti gundomas demono“. To neišvengia nei šventieji ir nei jis pats, nepaisant savo amžiaus ir patirties, pabrėžė t. Amorth. Ką daryti? Visada stengtis atsiversti ir sugrįžti pas Dievą, melstis, laikytis arti Viešpaties, gauti Sakramentus, vengti klaidų. „Kol esame pasaulyje, turime kovoti“, – tuosyk sakė egzorcistas.

Tačiau, primena Pauliečių brolija, t. Gabrielius, pirmiau nei kovingas egzorcistas, visada buvo švelnus, mielas žmogus, sugebantis nuraminti bet kokioje, kad ir dramatiškiausioje situacijoje. Už tai jam dėkingi jo kongregacijos broliai, kunigai ir pasauliečiai, vyrai ir moterys, kuriuos jis sutiko per savo gyvenimą.

(Vatikano radijas)

Scroll to Top
Skip to content