Klausimai – atsakymai

Čia galite užduoti Jums rūpimus klausimus.
Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!
El. pašto adresas reikalingas tam, kad galėtume atsakyti į Jūsų klausimą asmeniškai.
Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę įrašus redaguoti arba jų neskelbti.

Naujas įrašas

 
 
 
 
 
 
 
Laukai pažymėti * yra privalomi.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę įrašus redaguoti arba jų neskelbti.
297 įrašai(-ų).
viktorija parašė: 2013 20 sausio 21:09
laba diena turiu problema na gal trumpai apie save esu priklausoma baigiau reabilitacini centra ilgus metus vartojau narkotikus alkoholi prasidejo neramus miegas as per miegus musuosi trankausi sapnuose atsispindi savizudybes bei savo vaiko vaizdai taip kankinuosi jau 3 metai kreipiausi i psichiatrine israse vaistu kolkas ramu bet visa laika negyvensiu ant vaistu man dar tik 24 metai vaikas vaiku namuose as jau 7 kart gulejus psichiatrijose pavargau nuo tokio gyvenimo siuo metu esu 15 men blaivi gal galit kuo padet kas man buvau baznycioj budama joje jauciuosi isitempus neramu viduje
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui, Jūsų nemačius sunku ką nors konstatuoti. Gali būti nuo narkotikų sutrikusi psichika, gali būti apsėdimas. Reikia visų pirma prieiti išpažinties ir kasdien surasti laiko ryto ir vakaro maldai. Taip pat reiktų kreiptis pas egzorcistą ir paprašyti palaiminimo, o jei reikės, tai ir išlaisvinimo maldos.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Audronė parašė: 2013 17 sausio 21:06
Garbė Jėzui Kristui!

"Jie dės rankas ant ligonių, ir tie pasveiks." Ar šiais laikais realiame mūsų gyvenime galima sutikti tokių pasauliečių žmonių (neskaitant užtarimo maldos grupių narių)?

Iš anksto dėkoju.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,
visos charizmos duodamos Bažnyčiai, tai yra, atpažįstamos bendruomenėje, todėl labai nesaugu būtų pasitikėti žmogumi, kuris, nepriklausydamas bendruomenei, nebūdamas jos narys, imtų gydyti dėdamas rankas. Nesaugu todėl, kadangi nežinoma, kuo jis gyvena, kokia dvasia iš tikrųjų jame veikia. Praktiškai tik labai švento gyvenimo žmonės buvo apdovanoti įvairiomis malonėmis, – tačiau jų išskirtinis gyvenimo būdas ir paklusnumas Dievui ir Bažnyčiai buvo viešai žinomi.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Antanas parašė: 2013 13 sausio 21:01
Garbė Jėzui Kristui!

Norėjau paklausti ar šizofrenija ir kiti psichiniai sutrikimai yra įtakoti piktosios dvasios? Kaip iš matytų filmų "Kuždesių sala", "Nuostabus protas", veikėjai kurie serga šizofrenija mato haliucinacijas ir girdi nesamus balsus su kuriais bendrauja ir gauna informacija iš kur toki dalykai kyla? ar tai žmogaus pasamonės kišimasis į samonę ar metafiziniai reiškiniai atrodo matomi tik vienam žmogui? kokia jūsų pozicija kaip egzorcistų šiuo atžvilgiu ir kaip katalikų bažnyčios?

Dėkoju iš anksto!
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,
neretai apsėdimų ir psichinių ligų – ypač šizofrenijos – pasireiškimo formos būna labai panašios ir neretai būna nelengva atskirti susirgimą nuo apsėdimo. Kadangi niekas tiksliai nežino susirgimo šizofrenija priežasčių, tad neatmestina galimybė, jog kartais jos priežastimi gali būti ir tam tikras Piktosios dvasios veikimas: nebūtinai turi būti tiesioginis įsikišimas, – dažniau Piktoji dvasia veikia per kitus žmones bei aplinkybes bei neigiamas paties asmens patirtis ir pasirinkimus.

Į filmų pateikiamas interpretacijas neverta kreipti dėmesio, nes tai viso labo režisierių fantazijos ir išmonės vaisius, dažniausiai neturintis nieko bendra su realybe. Galime paminėti vos kelis meninius filmus, kuriuose sutinkami gan ryškūs realybės atspindžiai: "Egzorcistas" (1972 metų), "Emilės Rous egzorcizmas", "The Rite".

Į visokius regėjimus Katalikų Bažnyčia reaguoja neigiamai ir ragina jų vengti kaip ugnies, – ragina nepasinerti į vizijų ir vaizdinių bei regėjimų pasaulį, kadangi žmogus, apdovanotas protu ir laisva valia, turi ir veikti atitinkamai savo laisvai protingai prigimčiai. Regėjimams nenykstant patartina ištirti jų kilmę: kreiptis į psichiatrą, paprašyti kunigo palaiminimo, – idant žmogus vėl galėtų naudotis proto ir valios laisve.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Scroll to Top Skip to content