Klausimai – atsakymai

Čia galite užduoti Jums rūpimus klausimus.
Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!
El. pašto adresas reikalingas tam, kad galėtume atsakyti į Jūsų klausimą asmeniškai.
Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.

Naujas įrašas

 
 
 
 
 
 
 
Laukai pažymėti * yra privalomi.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.
282 įrašai(-ų).
Jolita parašė 2019 rugpjūčio 4   15:00:
Garbė Jėzui Kristui!
norėjau pasiteirauti, ar galima katalikui nešioti apyrankę su begalybės ženklu?Ją nešioja mergaitė kaip papuošalą, bet jokių kitų intencijų.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

krikščioniui nėra jokios prasmės nešioti begalybės simbolį, nes jis tikinčiam žmogui nieko nesako apie pagrindinį Asmenį - Jėzų, o ezoterikai begalybės simbolį suvokia kaip sėkmės, netgi "dvigubos", ženklą.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas Valkauskas
Brigita parašė 2019 rugpjūčio 3   02:23:
Garbė Jėzui Kristui,
Noriu sužinoti, kokia jūsų nuomonė apie charizminio atsinaujinimo judėjimą. Atvyksta svečiai iš kitų šalių,veda mokymus. Krikščionys skatinami prašyti 9 charizmų. Tarp jų yra pranašavimo dovana, vizijų gavimo ir jų išaiškinimo dovana. Taip pat sapnų aiškinimas. Kaip atskirti, kas nuo Dievo? Ar nėra tame jokių pavojų ar dviprasmybių?
Ačiū
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

dėkojame už klausimą. Tema iš tiesų labai aktuali. Keista girdėti apie Jūsų minimas dovanas. Charizminis judėjimas turi atitikti Katalikų Bažnyčios doktriną, o jeigu taip nėra, tai labai gali būti, jog susiduriame su Piktojo veikimu. Po charizminio atsinaujinimo vėliava kuo toliau, tuo daugiau atsiranda įvairių šarlatanų. Taigi, reikia labai budėti, kas atvažiuoja, ką skelbia ir kam atstovauja, - kitaip tariant, reikia saugotis lengvatikystės, juolab, kad mes Lietuvoje dar nepagijome nuo svetimųjų "pranašų" garbinimo kulto.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas Valkauskas
Greta parašė 2019 birželio 10   23:02:
+GJK
Pilates mankšta ir kalanetika: ar - tai paprasčiausios mankštos, ar mankštos su dvasine potekste?
Ačiū
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

kalbant apie Pilateso mankštos naudojimą krikščionims, būtina pažymėti kelis dalykus, kurie gali byloti apie šioje praktikoje galimai slypinčius dvasinius pavojus. Kaip nurodo įvairūs šaltiniai, Pilateso mankštoje yra rytietiškų praktikų (tai či, jogos ir kt.) elementų, taipogi kalbama apie fizinių pratimų įtaką dvasiai. Kokiu lygmeniu apie tai kalbėjo pats Pilatesas, nėra taip lengva atsakyti, todėl Pilateso mankštos ir dvasinio gyvenimo bei dvasinių pavojų sąsajos turi būti kur kas nuodugniau ištirtos, nei mes galime vertinti šiuo metu.

Paties Pilateso reabilitacijų ir mankštų kūrimo istorija bei praktika nėra vienalytė: pradėjus nuo reabilitacinių įrenginių bei mankštų buvo nueita iki Rytų įtakotos Kontrologijos (Pilateso veikalas Contrology) mokymo. Ypatingai verčia suklusti teiginys, jog fiziniai pratimai daro įtaką dvasiai: čia akivaizdžiai atsiveria galimybė tiek ezoteriniam mokymui, tiek ezoteriniam mąstymui. Tad krikščionims reikia būti ypač atidiems ir atsargiems renkantis Pilateso vardu vadinamas mankštas. Šiuo metu esame tyrinėjimo ir analizės stadijoje.

Kun. Arnoldas Valkauskas
Scroll to Top Skip to content