Klausimai – atsakymai

Čia galite užduoti Jums rūpimus klausimus.
Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!
El. pašto adresas reikalingas tam, kad galėtume atsakyti į Jūsų klausimą asmeniškai.
Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.

Naujas įrašas

 
 
 
 
 
 
 
Laukai pažymėti * yra privalomi.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.
262 įrašai(-ų).
mama parašė 2015 vasario 15   10:56:
sveiki,sunus 2007m pradzioje susirgo psichikos liga,  vasara nusipirko SVENTAJI RASTA , veliau pripazino sizofrenija, nors nesame tikri del tos diagnozes, sunus pats visiskai nepripazista ligos, nors paskutiniu metu daugiausiai metus  naudoja vaistus, po to meta, kadangi mano, kad jam be vaistu geriau, o is tiesu buna labai blogai, ir vel guldome i ligonine.praeitais metais jis nusipiro ne pagal savo finansines galimybes knyga KORANAS.ji taip ir guli neskaitoma, sako vertinga knyga, gal kada vaikams bus, kuriu dar nera. Mes esame visi krikstyti kataliku seima] Man neramu, kam ta knyga jam reikalinga,kitas klausimas del ligos, jeigu jis pats niekur nenori eiti, gal galetume issikviesti i namus klebona, kad padetu issiaiskinti ar tai tikrai psichikos liga, ar tai nebutu blogai, jeigu pries jo valia issikviestume,aciu uz atsakyma
Atsakė: Administracija
GJK,

iškvietus kunigą prieš sūnaus valią nebus jokios naudos, gali būti dar blogiau. Žmogus laisvas rinktis, todėl net Dievas nieko nedaro be žmogaus sutikimo.

Koranas yra islamo išpažinėjų šventoji knyga. Jiems tai svarbi knyga, o mums, krikščionims, nereikalinga, net žalinga. Mes turime domėtis ir gilinti supratimą apie savo tikėjimą. Be reikalo domėdamiesi kitais tikėjimais, nusidedame prieš Dievo įsakymą "Neturėk kitų dievų..."

kun. Edmunda
LY3E parašė 2015 vasario 14   10:14:
Garbė Jėzui Kristui!

Esu praktikuojantis katalikas.

Turėjau du virgulių panaudojimo epizodus:

1. Labai reikėjo surasti telefono kabelio pralaidą po keliu ir vienintelis patikimas būdas - kasti šalia kelio apie 150 m. ilgio griovį. Panaudojau iš aliuminio vielos sulenktą rėmelį -parodė iš pirmo karto 🙂 Iškasę duobę kabelį ir pralaidą radome kaip tik toje vietoje (garbė Dievui).

2. Įvyko požeminio elektros kabelio gedimas. Toks pat aliuminis rėmelis kuo tiksliausiai parodė vietą ir atkasus radome užtrumpintą ir apdegusį kabelį.

Kažkaip kyla mintis, kad ta virgulė yra tik paprasčiausias intuicijos indikatorius. Kadangi netikėjimas ir abejonės trukdo naudotis Dievo duota dovana - suvokimu, tai tenka pasinaudoti aliuminės vielos gabalu 🙂 Ar šiuo atveju tai blogis? Žinau, kad kiekvienas vaistas gali tapti nuodu.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

Bet kokiam kabeliui, vandeniui, dujoms surasti yra naudojami specialūs prietaisai. Vandeniui surasti žmonės nuo seno naudojosi patirtimi: dirvos sandaros,augalų stebėjimu.

Naudojant virgulę ar svarelį pasitelkiama neaiški energija. Iš dalies tai yra spiritistinis seansas. Svarelį ar virgulę judina ne elektros ar vandens srovė, bet žmogaus raumenys per pasąmonę. Dvasininkas Jacques Verlinde sako, kad virgulės - tai /nekalta/ okultizmo forma,kuri gali tapti tikru spiritizmo seansu.

"Žmogus naudojantis svarelį arba virgulę, kaip ir mediumas, atsiveria neaiškios kilmės dvasinėms jėgoms," rašo demonologijos profesorius jėzuitas A.Posacki.

Pagarbiai,
Mečislovas Sangavičius
Tiesos ieškotojas parašė 2015 vasario 13   08:34:
Garbė Jėzui Kristui, norėčiau sužinoti, ar gali būti krikščioniui dvasiškai žalingas maisto netoleravimo testas, jis atliekamas šiuolaikinės aparatūros pagalba, tačiau tose klinikose teikiamos ir kitos paslaugos, tokios kaip homeopatinė medicina, osteopatija, biologiškai aktyvių taškų prideginimas moksa ir t.t. Testo aprašymas : http://www.naturamunda.lt/diagnostika-netradicines-medicinos-metodais/maisto-netoleravimo-testas-alergn-ir-mineral-nustatymas-su-3d-metatron-4025-clinical-trimats-diagnostikos-aparatra.html

Taip pat įdomu būtų sužinoti Jūsų nuomonę apie gydymąsi žolelėmis ir kitomis gamtos priemonėmis. Ačiū .
Atsakė: Administracija
Sveiki,

neturime duomenų, kad šis testas būtų dvasiškai žalingas. Nebent tuo, kad gera savijauta padaroma tam tikru stabu. Tačiau abejoti verčia tai, kad, kaip ir Jūs nurodote, tokie testai atliekami vadinamosiose Natūralios medicinos arba Holistinės medicinos klinikose, kur didžioji dalis metodų remiasi pseudomokslinėmis teorijomis ir New Age ideologija. Apie šio testo mokslinį nepagrįstumą galite paskaityti čia: http://www.delfi.lt/sveikata/sveikatos-naujienos/maisto-toleravimo-testai-issigelbejimas-ar-nauja-mada.d?id=19381248

Pagarbiai,
Administracija
Erika parašė 2015 sausio 7   09:06:
GJK,esu praktikuojanti katalike ir esu kategoriskai pries visus gydymus,kurie priestarauja Baznycios mokymui.Taciau buvo tokia situacija,kad mano vaikuti daznai kankina pilvo skausmai.Medikai atlike visus imanomus tyrimus gydyma skiria tik stipriais raminamaisiais,nes pradzioje skirtas homeopatinis gydymas nelabai efektingas.Nesutikdama su gydytoju nurodymais toliau tesiu gydyma homeopatinem tabletem,zolelem pirktomis vaistinese.Pries pora metu issikalbejau su vienuole,kuri aktyviai dalyvauja zmoniu sielovadoje,ji tiesiog parekomendavo jai gerai zinoma osteopate,kuri dedama rankas ant zmogaus kuno energijos pagalba atpalaiduoja skaudamas vietas,ilgainiui lankantis isgydo.As klausiu tos vienuoles ar tai nepriestarauja baznycios mokymui,man atsake,kad nereikia taip i viska ziureti,nes mokslas tai tobuleja ir medicina zengia i prieki.Dar uztikrino ,kad ta osteopate blogu energiju tikrai neperduoda,o pats gydymas -moksliskai patvirtintas.Pasilikau abejonese,nors is musu tikinciuju rato daug kas tos vienuoles rekomendacijos deka  pradejo toje klinikoje lankytis.Visu atsiliepimai tik teigiami.Visgi po labai ilgu svarstymu,remdamasi,kad jei jau zmoniu sielovadai pasisventusi vienuole tai rekomendavo nuvedziau savo vaikuti.Beziurint kaip gydymas vyksta man tikrai nebuvo ramu ar as nenusidedu.Antra karta taip pat jauciausi.Labai prasau atsakyti ar galima lankytis pas katalike osteopate ir ar tai nuodeme.Aciu
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

dėkojame už Jūsų labai rimtą klausimą.

Visų pirma krikščionims netinka homeopatija, kadangi homeopatijoje nenaudojamos žolelės, bet naudojami veikliosios medžiagos neturintys tirpalai ir tai susiję su ezoterika arba tiesiog yra ezoterika.

Osteopatija medicinoje vertinama labai įvairiai ir nevienareikšmiškai: vieni tai laiko moksliškai pagrįstu metodu, kiti šarlatanizmu. Jeigu osteopatija užsiima tikras gydytojas, kuris turi labai gerai išmanyti anatomiją bei neurologiją, tikėtina, kad jis bent jau nepakenks ir savo gydyme nenaudos ezoterikos elementų. Tačiau sprendžiant pagal Jūsų pasakojimą, esate susidūrusi su tikrai netinkamu požiūriu į gydymą, kadangi gydymas dedant rankas ir atpalaiduojant energijas priklauso ezoterikos sričiai.

Vienuolės ir kunigai taip pat kartais klysta ne iš blogos valios, bet norėdami pagelbėti, - tačiau stokojant žinių priimami neteisingi sprendimai ir duodami klaidingi patarimai.

kun. Arnoldas
Greta007 parašė 2014 gruodžio 23   06:32:
GJK,

noreciau paklausti, ar gali buti apsedimas, turejau nuodemiu per kelis metus, uzsiiminejau burtais, ir kelis metus lankiausi pas psichiatra, geriau vaistus.Dabar negeriu ir nekaip jauciuosi. Ar tai gali buti somatines ligos ar kazkas daugiau. Pavasari mane prakeike viena moteris, palinkejo buti vienisai, nesukurti seimos, ar tai gali atsitikti. Jei imanomas apsedimas noreciau gauti egzorcisto kontaktus.
Atsakė: Administracija
GJK,

tikriausiai tai prakeikimas. Prakeikimas gali būti tada, jeigu kas nors prakeikia, arba nuodėmingo gyvenimo pasekmė. Pirmiausia reikia nueiti į bažnyčią ir atlikti gerą išpažintį, o vėliau paprašyti kunigą, kad Jėzaus Kristaus vardu pašalintų prakeikimą. Jeigu tai nepadėtų, tada reikia kreiptis pas egzorcistą.

kun. Edmundas
Eskate parašė 2014 gruodžio 18   13:27:
Garbė Jėzui Kristui!!!

Ar yra vilties žmogui, kuris nenori gailėtis už savo nuodėmes ir kančia jį skatini stot į galutinį maištą prieš Kristų? Ar šėtonas gali trukdyt atsiverst, ar apsėdimas šiuo atveju tik katalizuoja žmogaus sprendimą susinaikinti? ar galima melstis, kad Dievas nors per prievartą suteiktų atsivertimo malonę? Jeigu žmogus, būdamas šėtono tarnu, ar net jau vergu, į maldą ir paklusnumą Dievui žiūri kaip į kankinančią prievartą?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

negalima tarnauti Dievui ir šėtonui. Reikia paskaityti šv. Raštą, o ten labai aiškiai pasakyta. Nuo tokio blaškymosi gali būti šizofrenija. Kuo greičiau reikia išsilaisvinti iš šėtono pinklių ir prašyti Dievo pagalbos. Per prievartą Dievas niekam nieko negali daryti. Net Viešpats Jėzus to nedarė, bet visiems davė laisvą valią rinktis gėrį ar blogį.

kun. Edmundas
svecias parašė 2014 gruodžio 5   23:00:
Laba diena norejau paklausti kodel ankhas egipto kryzius yra pavojingas nesioti? Jusu tinklapyje skaiciau kad tai vengtinas zenklas. Kodel jo nesiojimas kaip talismano gali tapti pavojingas? As suprantu kad simboliai penkiakampe zvaigzde arba ozio galva pavojinga nes jie susije su blogiu bet ankhas reiskia gyvenimo rakta jaunystes ir gyvybes simbolis nemanau kad jis gali buti pavojingas tai tiesiog kitoks tikejimas, as pavyzdziui nesu krikstyta tad tikejimo nesu pasirinkusi,ar man yra galima tiketi ankhu ir egipto tikejimu? Aciu jeigu atsakysite.
Atsakė: Administracija
Laba diena,

pirmiausia reikėtų kalbėti ne apie patį ankh kryžių, kuris yra pagoniškas, bet apie pačią pagonybę. Šiaip atsakymas būtų tiesiogiai susijęs su klausimu - kas ir kokiu būdu gali išspręsti gyvenimo prasmės problemą?

Taigi, klausimas pasaulėžiūrinis. Ieškodami atsakymo būtinai turime atsakyti į klausimą: ar suprantu, jog Dievas tikrai yra. Jei tai suprantu, tada koks įmanomas santykis su Juo. Šioje vietoje turime labai gerai suprasti, jog Dievo buvimas nepriklauso nuo mano supratimo, nes mano supratimas viso labo tėra mano patirčių ir faktų interpretacija, tad jei aš Dievą neigsiu, jis dėl to nenustos egzistuoti. Taigi, išvada turėtų būti tokia: dvasinis pasaulis objektyviai egzistuoja.

Kitas klausimas - kas yra tikras Dievas ir ar įmanomas santykis su Juo. Šioje vietoje mes susiduriame su taip vadinamomis natūraliomis ir apreikštomis religijomis. Natūralios tai tos, kurios išsirutuliojo žmogui suvokiant Dievo egzistavimo faktą ir pačiam ieškant santykio su dievybe patirtiniais apeiginiais būdais - taip susiduriame su pagoniškomis religijomis. Apreikštoji religija - kai pats Dievas save apreiškia žmogui - apreiškia tiesą apie save ir įgalina žmogų būti santykyje su Kūrėju. Taip susiduriame su judaizmu ir krikščionybe. Izraelitams Dievas nurodė teisingo gyvenimo kelius ir davė pažadą apie Išganytojo atėjimą. Jėzaus Kristaus atėjimas - pilnutinis Dievo savęs apreiškimas, atvira Dievo kalba žmogui ir visiškas pažado save apreikšti išpildymas. Taigi, tik santykis su Jėzumi Kristumi yra tikras santykis su Dievu.

Pagoniškieji tikėjimai, tame tarpe ir Egipto, iš tiesų įveda į dvasių pasaulį, kuris tačiau yra priešingas save apreiškusio Dievo realybei, - kitaip tariant, nėra Dievui tarnaujančių dvasių pasaulis, ar paprasčiau sakant, yra demoniškasis buvimas. Ar žmogus jį kaip tokį pripažįsta ar ne, žino ar ignoruoja dvasinę tikrovę - neturi reikšmės, nes susidūrimas su piktosiomis dvasiomis visada turi poveikį. Tai galėtume palyginti su elektros srove: žmogus gali neigti elektros srovės egzistavimą, tačiau jei jis įkiš pirštus į rozetę, rezultatas bus prastas.

Minėtasis ankh kryžius būtent išreiškia anapusinę demoniškąją realybę ir yra savęs patikėjimo Egiptietiško rito dvasioms ir jų kvietimo simbolis. Todėl visiškai nesvarbu, kad žmogus nekrikščionis - poveikis vis tiek bus neigiamas, nes dvasinio pasaulio buvimas nėra menamas, bet tikras.

Pagarbiai,
kun. Arnoldas
viktorijali parašė 2014 lapkričio 25   18:10:
Sveiki,

Ar obsesijos yra apsedimas? Jau beveik 10 metu mane kamuoja ikyrios mintys, obesijos, labai vargina. Daktarai sake tai gali buti obsesinis kompulsinis sutrikimas, bet niekaip nepraeina. Ar kreiptis i kuniga? Priklausau Kauno svento Antano baznyciai. 

Dekoju
Atsakė: Administracija
GJK,

Obsesinis kompulsinis sutrikimas - tai ne apsėdimas. Tačiau reikia kreiptis į kunigą, ten, kur vyksta vidinio išgydymo pamaldos. Tas labai gali padėti pasveikti.

kun. Edmundas
Eskate parašė 2014 lapkričio 23   10:13:
GJK!

Ar gali piktoji dvasia turėti įtakos masturbacijos nuodėmei ir priklausomybei?Ar tai tik žmogaus dvasinio skurdo,intelekto trūkumo,fizinio nesusivaldymo klausimas?O gal tai iškrypusios valios problema,kai žmogus suvokia,kokia tai siaubinga nuodėmė,ir nesipriešina jai,kai gali savo valią pavesti Dievui ir gėriui,mestis,Šv.Komuniją priimt?O jeigu niekas nepadeda ir žmogus jaučiau siaubingą kaltę,naikina save,bet negali sustot,ką tada daryt?
Atsakė: Administracija
GJK,

kiekvienai nuodėmei gali turėti ir dažniausiai turi įtakos piktoji dvasia. Ji žinoma neateis ir nelieps masturbuotis, bet gali paveikti per žmogų, per filmą ir įvairiais kitais būdais. Tai ne vien tik dvasinio skurdo ar intelekto trūkumo pasekmė. Gali tai daryti ir intelektualūs žmonės. Taip, tai iškrypusios ir silpnos valios problema. Tai sunki nuodėmė, nes žmogus išniekina savo kūną, kuris yra šventosios Dvasios šventovė. Šios nuodėmės galima atsikratyti pavedus Dievui savo protą, valią, jausmus. Tiesiog reikia prašyti maldoje, kad Viešpats padėtų norėti užbaigti nuodėmingą gyvenimą. Viešpats Dievas padeda tik tada, kai žmogus nori prisikelti iš nuodėmės. Dievas niekada nieko nedaro prieš žmogaus laisvą valią. Piktoji dvasia, paskatinusi žmogų į nuodėmę, paskui jį kaltina, kad žmogus jaustų kaltę, nuvertintų save, jaustų nuolatinę savigraužą. Kitaip sakant, šėtonas nori palaužti ir sunaikinti žmogų, ir tai jam neblogai sekasi. Mes turime Kristų, kuris už mus kentėjo ir mirė ant kryžiaus. Jis prikalė mūsų nuodėmes, atsiduodamas kryžiaus kančiai, jis nuplovė mūsų nuodėmes savo krauju. Mums belieka išpažinti nuodėmes, gailėtis ir prašyti Jėzaus pagalbos nusimesti nuodėmės jungą

kun. Edmundas
Jurgita parašė 2014 lapkričio 20   08:48:
Garbė Jėzui Kristui,

Teko skaityti informaciją, kad nėra gerai, kai merginos dalyvauja "grožio konkursuose" pas mus beje taip paplitusiuose. Jei neklystu tai  egzorcisto pasakojimą teko girdėti internete apie tai, kad tokie dalykai yra žalingi ir, kad gali prireikti  ir dvasininko pagalbos po tokių sudalyvavimų.

Norėčiau paklausti, o jeigu žmogus tiesiog  užsuka į grožio saloną, tam, kad pasirūpintų kažkiek savimi. Susitvarkyti plaukus, veido odą patvarkyti ir panašiai. Tai tokiu atvėju nieko blogo? Iš anksto dėkoju.

Su Dievu
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

Nėra blogas dalykas "susitvarkyti plaukus ar veido odą". Moteriai natūralu stengtis gražiai atrodyti. Blogai, kai tai tampa gyvenimo tikslu ar dar blogiau - priemone vesti kitus į nuodėmę: sugundyti vyrus, išskirti svetimą šeimą. Svarbu visada klausti savęs: kodėl tai darau, kokie mano motyvai. Grožis neturi tapti stabu, kuriam aukojamos krikščioniškos vertybės. Nepamirškim, kad mūsų kūnas yra Dievo sukurtas ir Dievo šventovė. Jis vertingas ne dėl savo išorinės išvaizdos, bet dėl to, kad jame gyvena Šventoji Dvasia ir kad yra skirtas amžinam prisikėlimui.

Pagarbiai,
Administracija