Klausimai – atsakymai

Čia galite užduoti Jums rūpimus klausimus.
Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!
El. pašto adresas reikalingas tam, kad galėtume atsakyti į Jūsų klausimą asmeniškai.
Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.

Naujas įrašas

 
 
 
 
 
 
 
Laukai pažymėti * yra privalomi.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.
282 įrašai(-ų).
Aidas parašė 2020 sausio 7   11:38:
Ar katalikui priimtina eiti į mindfulness kursus ir atlikinėti šio mokymo siūlomus pratimus
Atsakė: Administracija
Apie Mindfulness geriausias atsakymas yra portale bernardinai.lt: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-09-26-samoningumo-meditacija-nesuderinama-su-krikscionybe/177461

Kun. Arnoldas Valkauskas
G D parašė 2020 sausio 1   18:26:
Sveiki, tvarkydamasi po lova radau nutrūkusi rožinį, jis ne mano ir nežinau iš kur jis ten atsirado. Ką tai galėtų reikšti ir ką man su juo daryti? Ačiū už atsakymą.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

paprastai nereikalingas ir netinkamas naudoti devocionalijas ar kitokius pašventintus daiktus, kurie prarado savo funkciją, yra sugadinti ar kitaip netinkami naudoti, reikia sudeginti (jei tai yra įmanoma). Sudeginimas turi būti pagarbus, - tai reiškia, jog netinka bet kaip įmesti į laužą, bet reikia būti tikram, kad naikinama devocionalija tikrai praras savo esminę išvaizdą ir kad jos kaip tokios nebebus galima suvokti kaip šventinto daikto. Naikinimas ugnyje yra tam tikras pagarbos ženklas, - kad šventinto daikto nepaliekame pasaulietiniams tikslams ar išniekinimui.

Jeigu nebūtų galimybės sudeginti, tada galima būtų paprašyti vietinio kunigo - gal jis paimtų naikinimui kartu su savo bažnyčios turimais šventintais daiktais. Nors šiaip klebonas tokios pareigos priimti šventintus daiktus naikinimui neturi.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas Valkauskas
Laura parašė 2019 gruodžio 30   13:17:
Man neduoda minties vienas klausimas. Jei žmonės kaip indai,mususlmonai, žydai...Visi kurie tiki į Dievą, bet ne Jėzų, ar jie po mirties nekeliaus į rojų? Ar tik Krikščionims po mirties leista susitikt su Dievu? Aš tikiu į Dievą visa širdim, tik kartais pagalvoju, kad Dievas yra vienas, o skirtingos tautos tik jį vadina kitais vardais. Jei tai tiesa, tai kodėl Krikščioniui negerai užsiimt joga, medituot ar kažką kitą daryti kas nėra krikščioniška ir kas nedaro nieko blogo nei kitam nei sau pačiam.
Labai lauksiu atsakymo
Atsakė: Administracija
Jėzus Kristus mirė už visus žmones ir atpirko juos savo krauju: tikinčius ir netikinčius, krikščionis ir ne tik. Žmonės, kurie negirdėjo apie Jėzų ir Jo nepažįsta, po mirties susitiks su Dievu ir bus teisiami pagal savo sąžinę. Jėzus aiškiai perspėja, kad žmogus bus teisiamas pagal darbus.

Krikščionių Bažnyčia yra Jėzaus įsteigta ir norėta, kad sakramentais maitindama galėtų padėti žmonėms augti ir skleistis tikėjime ir meilėje, vienybėje su Dievu. Įvairios kitokios nekrikščioniškos praktikos, kurios siekia ne vienybės su Dievu, bet tam tikrų galių sau, visada yra pavojingos ir auginančios puikybę, manymą, jog esu vertingesnis, aukštesnis už kitus žmones. O meditacija yra ir krikščionybėje, ir tai labai svarbus kvietimas nuolat apmąstyti Dievo veikimą, Jėzaus gyvenimo ir kančios momentus.

Dievo palaimos!
Kun. Virgilijus Poškus
Scroll to Top Skip to content