Klausimai – atsakymai

Čia galite užduoti Jums rūpimus klausimus.
Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!
El. pašto adresas reikalingas tam, kad galėtume atsakyti į Jūsų klausimą asmeniškai.
Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę įrašus redaguoti arba jų neskelbti.

Naujas įrašas

 
 
 
 
 
 
 
Laukai pažymėti * yra privalomi.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę įrašus redaguoti arba jų neskelbti.
289 įrašai(-ų).
Justina parašė: 2020 6 vasario at 13:56:
Garbė Jėzui Kristui!
Vilniaus dizaino kolegija savo tinklalapyje užsidėjusi įtartiną, panašų į budos ar kažkokios deives (nelabai domėjausi), emblemą. Ar galėčiau šioje kolegijoje studijuoti? Esu praktikuojanti katalikė,
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

Dėl Kolegijos stilizuoto logotipo, sunku būtų ką paaiškinti, nežinant, ką jis konkrečiai reiškia ir kodėl pasirinktas būtent toks.

Dėl studijų kokybės, reikia tyrinėti studijų programas ir pagal jas rinktis norimą kryptį.

Dievo palaimos!
Kun. Virgilijus Poškus
Linas parašė: 2020 2 vasario at 18:19:
Garbė Jėzui Kristui!

Norėjau paklausti kaip reiktų katalikiškai asimiliuoti ir perkeisti šias sąvokas pagal krikščionišką koncepsiją(pasaulėžiūrą) kaip: trečioji akis, šeštasis pojūtis.? Angliškai šie terminai skamba taip: Third eye, sixth sense. Anot kitų religijų ir pasaulėžiūrų žmogus turi galią matyti dalykus per atstumą kaip (remote viewing) tiek fizinėse ir dvasinėse erdvėse. Gal krikščioniškos sąvokos būtų tikėjimas, pasitikėjimas Dievo apvaizda bei dvasių atskyrimas?

Širdingai dėkoju už informaciją iš anksto!
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

O kodėl Jums atrodo, kad reikėtų asimiliuoti šias sąvokas? Jeigu teisingai suprantu, du minimi terminai, tiek trečioji akis, tiek šeštasis pojūtis, yra susiję su ateities įvykių arba šiaip slaptų dalykų žinojimu. Krikščionybėje ateities žinojimas yra tik Dievo reikalas. Bet koks bandymas įvairių praktikų pagalba sužinoti ateitį (burtų, magijų, įvairių technikų pagalba) yra griežtai draudžiamas.

Šventųjų gyvenimuose yra minimi atvejai, kai Dievas suteikia malonę šventiesiems žinoti kai kuriuos dalykus, ko natūraliai nepaaiškintume, bet jie yra suteikiami tik švento gyvenimo (pagal Dievo valią gyvenantiems) žmonėms, ir tai yra Dievo malonė-dovana, o ne žmogaus natūrali galia. Todėl vertimo šių terminų į krikščionišką pasaulėžiūrą tiesiog nėra.

Jeigu žmogus teigia ir bando įrodyti, jog šitokį žinojimą turi, kyla klausimas, kokių jėgų dėka tai turi – Dievo ar piktosios dvasios. Patikėti greitu atsakymu, kad tai Dievas man suteikė, nereikėtų. Bet reiktų gerai įsigilinti į tokio žmogaus dvasinio gyvenimo kelią. Žmonių, teigiančių, jog turi ypatingų galių, tikrai yra. Tačiau Dievo malones-dovanas patvirtinantis ženklas yra autentiškas krikščioniškas gyvenimas, vykdant Dievo valią, meilėje ir nuolankume.

Jūsų minimi tikėjimas, pasitikėjimas Dievo apvaizda, dvasių skyrimas liečia žmogaus asmeninę dvasinę kelionę pagal Jėzaus mokymą, o ne slaptas galias.

P.S. Tarp kitko, vienas iš žmogaus apsėdimo kriterijų yra paslėptų dalykų žinojimas nepaaiškinamu būdu.

Kun. Virgilijus Poškus
Tomas parašė: 2020 1 vasario at 10:46:
Garbė Jezui Kristui,
Ar Vilniuje yra kunigų egzorcistų pas kuriuos vyksta Šv. mišios? Ar aplamai vyksta Vilniuje užtarimo maldos?
Ačiū už atsakymą
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

Kunigas egzorcistas Marek Dettlaff aukoja šv. Mišias Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje Vilniuje, Pranciškonų g. 1A.

Dėl užtarimo maldų klauskite Vilniaus Arkivyskupijos kurijoje: curia@vilnensis.lt

Pagarbiai
Sekretoriatas
Scroll to Top Skip to content