Skip to content

Klausimai – atsakymai

Čia galite užduoti Jums rūpimus klausimus.
Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!
El. pašto adresas reikalingas tam, kad galėtume atsakyti į Jūsų klausimą asmeniškai.
Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę įrašus redaguoti arba jų neskelbti.

Naujas įrašas

 
 
 
 
 
 
Laukai pažymėti * yra privalomi.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę įrašus redaguoti arba jų neskelbti.
310 įrašų.
Eglė parašė: 2013-01-21 21:17
Kaip kovoti su prietarais, kaip jais netikėti? Atlieku išpažintį ir dažniausiai jau tą pačią dieną šėtonas prikimba su savo prietarais, įveda į tokias situacijas, kad aš neturiu valios jam pasipriešinti, tad imu ir patikiu jais. Suprantu, tai sunki nuodėmė, bet kaip su ja kovoti, ką daryti? Kasdien meldžiuosi, kalbu rožinį, bet jis (šėtonas) vistiek nepalieka ramybėje.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui! Nelabai ką galima atsakyti į tokį klausimą: kuo čia dėtas šėtonas, jeigu prietarais tikite jūs? Gal tai psichologinio pobūdžio problema, nerimo išraiška, verčianti griebtis kažko, kas neva suteiktų ramybę. Siūlyčiau pasikonsultuoti su psichoterapeutu.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
viktorija parašė: 2013-01-20 21:09
laba diena turiu problema na gal trumpai apie save esu priklausoma baigiau reabilitacini centra ilgus metus vartojau narkotikus alkoholi prasidejo neramus miegas as per miegus musuosi trankausi sapnuose atsispindi savizudybes bei savo vaiko vaizdai taip kankinuosi jau 3 metai kreipiausi i psichiatrine israse vaistu kolkas ramu bet visa laika negyvensiu ant vaistu man dar tik 24 metai vaikas vaiku namuose as jau 7 kart gulejus psichiatrijose pavargau nuo tokio gyvenimo siuo metu esu 15 men blaivi gal galit kuo padet kas man buvau baznycioj budama joje jauciuosi isitempus neramu viduje
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui, Jūsų nemačius sunku ką nors konstatuoti. Gali būti nuo narkotikų sutrikusi psichika, gali būti apsėdimas. Reikia visų pirma prieiti išpažinties ir kasdien surasti laiko ryto ir vakaro maldai. Taip pat reiktų kreiptis pas egzorcistą ir paprašyti palaiminimo, o jei reikės, tai ir išlaisvinimo maldos.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Audronė parašė: 2013-01-17 21:06
Garbė Jėzui Kristui!

"Jie dės rankas ant ligonių, ir tie pasveiks." Ar šiais laikais realiame mūsų gyvenime galima sutikti tokių pasauliečių žmonių (neskaitant užtarimo maldos grupių narių)?

Iš anksto dėkoju.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,
visos charizmos duodamos Bažnyčiai, tai yra, atpažįstamos bendruomenėje, todėl labai nesaugu būtų pasitikėti žmogumi, kuris, nepriklausydamas bendruomenei, nebūdamas jos narys, imtų gydyti dėdamas rankas. Nesaugu todėl, kadangi nežinoma, kuo jis gyvena, kokia dvasia iš tikrųjų jame veikia. Praktiškai tik labai švento gyvenimo žmonės buvo apdovanoti įvairiomis malonėmis, – tačiau jų išskirtinis gyvenimo būdas ir paklusnumas Dievui ir Bažnyčiai buvo viešai žinomi.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Antanas parašė: 2013-01-13 21:01
Garbė Jėzui Kristui!

Norėjau paklausti ar šizofrenija ir kiti psichiniai sutrikimai yra įtakoti piktosios dvasios? Kaip iš matytų filmų "Kuždesių sala", "Nuostabus protas", veikėjai kurie serga šizofrenija mato haliucinacijas ir girdi nesamus balsus su kuriais bendrauja ir gauna informacija iš kur toki dalykai kyla? ar tai žmogaus pasamonės kišimasis į samonę ar metafiziniai reiškiniai atrodo matomi tik vienam žmogui? kokia jūsų pozicija kaip egzorcistų šiuo atžvilgiu ir kaip katalikų bažnyčios?

Dėkoju iš anksto!
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,
neretai apsėdimų ir psichinių ligų – ypač šizofrenijos – pasireiškimo formos būna labai panašios ir neretai būna nelengva atskirti susirgimą nuo apsėdimo. Kadangi niekas tiksliai nežino susirgimo šizofrenija priežasčių, tad neatmestina galimybė, jog kartais jos priežastimi gali būti ir tam tikras Piktosios dvasios veikimas: nebūtinai turi būti tiesioginis įsikišimas, – dažniau Piktoji dvasia veikia per kitus žmones bei aplinkybes bei neigiamas paties asmens patirtis ir pasirinkimus.

Į filmų pateikiamas interpretacijas neverta kreipti dėmesio, nes tai viso labo režisierių fantazijos ir išmonės vaisius, dažniausiai neturintis nieko bendra su realybe. Galime paminėti vos kelis meninius filmus, kuriuose sutinkami gan ryškūs realybės atspindžiai: "Egzorcistas" (1972 metų), "Emilės Rous egzorcizmas", "The Rite".

Į visokius regėjimus Katalikų Bažnyčia reaguoja neigiamai ir ragina jų vengti kaip ugnies, – ragina nepasinerti į vizijų ir vaizdinių bei regėjimų pasaulį, kadangi žmogus, apdovanotas protu ir laisva valia, turi ir veikti atitinkamai savo laisvai protingai prigimčiai. Regėjimams nenykstant patartina ištirti jų kilmę: kreiptis į psichiatrą, paprašyti kunigo palaiminimo, – idant žmogus vėl galėtų naudotis proto ir valios laisve.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Egis parašė: 2013-01-10 20:56
GARBE JEZUI KRISTUI ,KA DARYTI TURIU BEDA SU NUODEME KURI PERSEKIOJA IR NEPALEIDZIA , ISPAZYSTU JA PER ISPAZINTI IR KLAUSIU KUNIGO PATARIMO SIULO MELSTIS STENGIUOS BET NEGELBEJA NET NEZINAU JAUSMAS TIKS KAIP VERGO , ACIU UZ ATSAKYMA
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui, kova su nuodėme nėra lengva. Gali būti, jog nuodėmei dažnai kartojantis susiformuoja įprotis, – tada kovoti darosi sunkiau. Jei formuojasi įprotis, neretai prisigretina ir tuo pasinaudoja Piktoji dvasia, kuri tokį įprotį savo įkvėpimais palaiko, ypač jei tai susiję su seksualiniais potraukiais arba svaiginimosi įpročiais. Kovos būdų yra įvairių, tačiau nežinant detalių, vis dėl to galima pasiūlyti bendras nuostatas, kurios yra veiksmingos:

1. Savo nuodėmės atviras išpažinimas Dievui kreipiantis į jį asmeniškai;
2. Savo silpnumo išpažinimas asmeniškai Dievui – tiesiog "sudužimas" prieš Dievą;
3. Prašymas asmeniškai Dievui: padėk man, nes pats nebegaliu…
4. Dažna išpažintis, savęs neniekinant, bet prašant Dievo pasigailėjimo ir dėkojant Jam už suteiktas malones bei atleidimą
5. Dievo gerumo išpažinimas savo širdyje – nuodėmės beprasmiškumo suvokimas
6. Tvarkos gyvenime ir maldoje laikymasis.
7. Savidisciplina ir sportas
8. Galima paprašyti kunigo palaiminimo, užtarimo, išlaisvinimo arba egzorcizmo maldos.

Anksčiau ar vėliau pergalė ateis, nes Dievas su mumis.

Dievo palaimos kovose.
Kun. Arnoldas
Egidijus parašė: 2013-01-08 20:40
žiūrint tv laidą apie rusijos ekstrasensus, kaikurie iš jų liepia žmonės ir namus pasišventinti ir į cerkvę nueiti, kartais ir Dievo pagalbos šaukiasi, ta prasme atrodo, kad tie ekstrasensai tikintys žmonės pegelbėja kitiems. tai ar gali būti "gerų" ekstrasensų ar jeigu jau ekstrasensas tai bet kokiu atveju einama prieš Dievo valia?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui! Ekstrasensorika, sensityvizmas, aiškiaregystė, automatinis rašymas, būrimas kortomis ir kiti panašūs dalykai iš esmės yra mediumizmas, įvairios jo pasireiškimo formos, – galime iš esmės kalbėti apie šamanizmą, t. y., bendravimą su dvasiomis, o tai yra okultizmas – santykis su Piktąja dvasia (dvasių gali būti ir daug, vienaskaita panaudota tik esmei išreikšti). Katalikų Bažnyčios mokymas, paremtas Šventuoju Raštu, aiškiai nurodo, jog mirusiųjų sielos po mirties eina į Dievo teismą ir į žemę nebegrįžta ir čia nesibasto. Angelai atlieka savo funkcijas, saugoja žmones, tačiau kontaktuoti tiesiogiai su mumis į jų funkcijas neįeina. Mes galime prašyti jų užtarimo, bet kontaktuoti nėra reikalo. Visi stebinantys ekstrasensoriniai dalykai priskirtini mediumizmo sričiai, kitaip tariant, susiję su piktosiomis dvasiomis. Kadangi Velnias yra melagis, tad tariamai padarydamas gerų dalykų, klaidina žmones ir tokiu būdu iškreipiamas tikėjimas, – pakeičiami tikėjimo priežastis ir objektas: tikiu ne todėl, kad esu tikras Dievo buvimu ir jo gerumu, bet todėl, kad ekstrasensas, burtininkas ar kitas panašus asmuo, pribloškęs mane stebėtinais dalykais, man patarė nueiti į bažnyčią ir pan. Iš esmės mano vadovu tampa ne Dievas, bet magas, kuriam aš deleguoju pasitikėjimą ir autoritetą. Tokie patarimai: nueik į bažnyčią, pastatyk žvakutę, šventųjų paveikslėlių naudojimas ir pan. tėra graži širma, už kurios slepiasi velniška niekšybė ir melas.

Dievo palaimos,
Kun. Arnoldas
katolikas parašė: 2013-01-07 20:34
Garbė mūsų Viešpačiui.
Citata iš jūsų parašymų: "Keltų kryžius kilęs iš pagoniškų tikėjimų, šiandien juo naudojasi neopagonys ir nacionalistai…"
Tai gal dabar pasakykit tada kokius kryžius naudoja OFICIALI Lietuvos katalikų bažnyčia??? Nueinu aš į jų puslapį (lcn.lt) ir, o varge, matau šlykščius pagoniškus kryžius su apskritimais, žalčiais, spinduliais ir pusmėnuliais… Tai ką, – dabar man pradėsite aiškinti (tradiciškai), kad "tokius kryžius Lietuvos kaimiečiai naudojo nuo seno ir tai nėra jokia pagoniškų kultų simbolika, ir net ne sinkretizmas"??? Manęs toks atsakymas netenkina. Toliau – kaip su masoniškais simboliais – pentagramomis and bažnyčių sienų, kampainių ir skriestuvų and bažnyčios grindų, bei to paties Jėzaus pakabinimo ant skriestuvo (!) bažnyčios centre… Beje, ką galvojate apie naująją bernardinų bažnyčios išvaizdą (išorę ir vidų) Klaipėdoje, šalia Onkologijos centro?
Lauksiu atsakymų. Dėkui.
Atsakė: Administracija
Ne visi simboliai, pateikiami kaip priešingi katalikų tikėjimui, priskirtini tai pačiai kategorijai. Yra ambivalentiškų ženklų, kurie gali būti nevienodai interpretuojami. tokiems priskirtinas vadinamasis keltų kryžius. Perspėjimas susijęs su galimai netinkamu šio simbolio interpretavimu, kadangi būtent pati šio kryžiaus kilmė susijusi su pagoniškais kultais, ir tik vėliau krikščionys jį adaptavo. Tiespanašu, jog adaptavimas nepanaikino visiškai pagoniškų prasmių. Šiandien įvairios organizacijos ir judėjimai naudoja šį kryžių ar jo stilizuotus variantus savo ideologijoms, kurios neturi nieko bendra su krikščionybe arba yra jai priešingos, išreikšti: neonaciai, pvz. Forza nuova ir pan.

Tradiciniai lietuviški kryžiai, nors ir perėmė papuošimo elementus, tačiau niekada nebuvo susiję su jokia ideologija bei niekada nebuvo suvokiami kaip nuoroda į kitą religiją.

Su masoniškais simboliais sudėtingiau. Architektai masonai taip pažymėjo save, – jei taip galima pasakyti, o gal ir ne tik? Čia reiktų kiekvieną atvejį paanalizuoti atskirai ir atidžiau.

Su naujos bažnyčios projektu neteko susipažinti.

Dėkoju už klausimus.

Dievo palaimos
kun. Arnoldas
Antanas parašė: 2013-01-04 20:11
Garbė Jėzui Kristui!

Ką jūs manote apie Visarioną Paskutiniojo Testamento bažnyčios įkūrėją ir vadovą? Ir jo mokymą? Ir ar žmonės neklysta garbindami žmogų ir laikydami Dievo sūnumi? Koks Katalikų bažnyčios požiūris būtų į tai? Ar tiem žmonėms galima taikyti pasakymą kas ne prieš mus tas su mumis ar vis dėl to klysta jie?
http://lt.wikipedia.org/wiki/Visarionas

dokumentinis filmas anglu kalba

http://www.youtube.com/watch?v=W2Cv5hZfOmk

Ačiū už atsakymą!
Atsakė: Administracija
Visariono Paskutiniojo testamento bažnyčia – įtakinga, totalitarinio pobūdžio sekta. Tokių šiuo metu yra gana nemažai. Ją drąsiai galima įvardinti kaip antikristinę, kitaip tariant, veikiančią neigiant Kristaus asmens išskirtinumą, dievystę, atneštą išganymą. Sektos veiklą galima vertinti kaip tarnavimą Šėtonui. Nemažai žmonių nuo jos veiklos yra nukentėję.
Vaida parašė: 2013-01-02 21:38
Noreciau suzinoti egzorcistu nuomone apie vienisu zmoniu santyki su pornografija, seksualinemis fantazijomis ir masturbacija. Ar visa tai yra laikoma kazkokiu apsedimu ir pan.? Kiek teko dometis, tai visur tai yra smerkiama, kaip nuodeme (suprantama, kai objektu tampa kitas asmuo, jis yra geismo objektas, ypac santuokoje), isskyrus, radau viena straipsni, kur yra labiau aprasoma, ka deretu laikyti nuodeme, o ka ne:
http://www.prizme.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=289&Itemid=90

Gal galetumete kazka pakomentuoti.

Aciu uz atsakyma.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui, dėkoju už klausimą. Katalikų Bažnyčios pozicija skaistumo atžvilgiu labai aiški ir nedviprasmiška – Katalikų Bažnyčios Katekizmas, kalbėdamas apie 6-ąjį Dievo įsakymą, pateikia konkrečias krikščioniui tinkamas nuostatas skaistumo klausimu: Katalikų Bažnyčios katekizmas nn. 2331-2400. Skaitant šiuos numerius galima rasti tiek pornografijos, tiek masturbacijos, tiek homoseksualumo įvertinimą. Ar gali pornografija, masturbacija tapti apsėdimo priežastimi? Atsakymas – tikrai gali, ir neretai taip būna. Dievo Dvasioje gyvenantys žmonės porno filmuose nesifilmuoja. Masturbacija yra nuodėmė, kaip nuodėmingas veiksmas neretai tampa priklausomybe ir žmogus patenka į "kažkieno kito" valdžią. Tikrai ne kartą teko susidurti su tokio pobūdžio varginimu ar net apsėdimu. Minėto straipsnio autorius akivaizdžiai priklauso protestantiškosios teologijos krypčiai ir su Katalikų Bažnyčios teologija neturi nieko bendra. Tiek trumpai šį kartą.

Dievo palaimos!
Maldoje. Kun. Arnoldas
Onutė parašė: 2012-12-28 21:14
Laba diena,
Ar priimtina, kad tikybos mokytoja pamokos metu moko (ji pati demonstravo, mokiniai buvo raginami kartoti) jogos pratimų?
Kaip elgtis, jei tai kartotųsi?
Ačiū!
Atsakė: Administracija
Joga – tai religija, ji nesutampa su mūsų Katalikų Bažnyčios mokymu, dėl to tikybos mokytoja negali mokyti Jogos dalykų. Šioje situacijoje jos klausyti nereikia, bet apie tai geriau pranešti tos parapijos klebonui, kad jis su ja pasikalbėtų.

Vilkaviškio vyskupijos egzorcistas
kun. Sigitas Bitkauskas.

Joga yra "religinis išganymo kelias induistinėje pasaulėžiūroje", todėl krikščionis ja naudotis negali, antraip pažeistų I-ąjį Dievo įsakymą. Jogos praktikavimas sukelia realią grėsmę, kadangi vienas jogos tikslų yra santykis su dvasių pasauliu – tad yra galimybė tapti įtakotam piktųjų dvasių, arba, kalbant paprasčiau, varginamu ar apsėstu. Tikybos mokytojos elgesys propaguojant jogą yra mažų mažiausiai nesusipratimas ir ją būtina griežtai perspėti. Jei prieštarautų ir toliau propaguotų netikusias idėjas, būtina pranešti parapijos klebonui bei katechetinio centro vadovams, kadangi jie atsakingi už savo parapijos ar teritorijos tikybos mokytojų darbo kokybę. Jei ir tai nepadėtų, būtina pranešti vietos vyskupui.

Papildomos informacijos galima rasti šiuo adresu: http://www.egzorcistas.lt/joga/. Taip pat siūlome perskaityti Popiežiškosios kultūros tarybos dokumentą "Jėzus Kristus – gyvojo vandens nešėjas".

Kun. egzorcistas
Arnoldas Valkauskas
Į viršų