Klausimai – atsakymai

Čia galite užduoti Jums rūpimus klausimus.
Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!
El. pašto adresas reikalingas tam, kad galėtume atsakyti į Jūsų klausimą asmeniškai.
Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.

Naujas įrašas

 
 
 
 
 
 
 
Laukai pažymėti * yra privalomi.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.
257 įrašai(-ų).
Aguona parašė 2018 kovo 3   15:14:
GJK!

Skaiciau Jusu tinklalapyje , kad  "atleidžiamos tik nuodėmės, bet bausmės už nuodėmes nėra visiškai pašalinamos". Gal galite paaiskinti, ka reiskia, kad bausme nera pasalinama, jeigu del nuodemes yra varginamas zmogus demono, tai tas varginimas kaip bausme nedingsta visiskai?

Dekoju uz atsakyma
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!
laikinosios bausmės už nuodėmes ir demono varginimas yra skirtingi dalykai. Daugiau apie laikinąsias bausmes ir jų atleidimą rasite Katalikų Bažnyčios katekizme nr. 1471-1479 (http://www.katekizmas.lt)

Pagarbiai,
kun. Arnoldas Valkauskas
vaidaskazlauskas parašė 2018 vasario 17   21:25:
ramybes jums, sventame raste raso mato 10 ,8-11 morkaus 6, 7-13 luko 9, 1-5 as negaliu niekaip suprasti kodel kunigai ima pinigus uz laidotuves kai palydi mirusi i paskutine kelione , arba kai pakrikstija kudiki , ar cia nesiskaito dovanai gavote ,dovanai ir duokite , ar tik isgydimai ir egzorcizmai ira atliekami be atligio jiezaus vardu ,kokie telefonai ,kokiomis masinomis vazineja kunigai , ar ten tik kristaus mokiniams pasakyta buvo ,gal galit pasakyti kaip reikia suprasti baznycios mokyma kai visus du tukstancius metu matosi kad givena kaip kristaus buvo pasakyta fariziejams ,kitiems nastas kraunate o patys ju nesti nenorit ,as tikiu jiezu kristu ,tikiu dievo begaline meile ir nezinau net kodel man tokie klausimai kyla ,ar as ieskau tiesos , ar setonas man tas mintis  ,abejones seja .
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

kalbant šia tema, kaip ir bet kuria kita, reikėtų turėti galvoje visą Jėzaus ir apaštalų mokymą. Ne kunigas už patarnavimus "ima" pinigus, bet reikia žvelgti kitaip ir turėtų būti suvokiama iš esmės kitaip: bendruomenės žmonės turi išlaikyti savo kunigą, per kurį Dievas teikia jos nariams savo malonę. Tai rimta tikintiesiems tenkanti pareiga, kadangi kunigas neturi jokio pragyvenimo šaltinio, išskyrus aukas. Apie tai aiškiai kalba apaštalas Paulius. Kadangi mūsų laikmetyje labai įsigalėjo "duodu-gaunu" santykis, tai ir žmonės ėmė nebesuprasti savo pareigos išlaikyti Bažnyčią ir jos tarnus, nors tam yra įpareigoti Bažnyčios įsakymu. Jie nori gauti, tačiau nenori prisiimti jokios pareigos ar aukoti aukos. Neretai tai kunigus paskatina tiesiog "spausti" žmones, idant galėtų užsitikrinti sau pragyvenimą. Ar gali pasitaikyti piktnaudojimo atvejų? Žinoma gali, bet toks piktnaudojimas vyksta iš tiesų ir iš tikinčiųjų pusės.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas Valkauskas
Ramune parašė 2018 vasario 13   11:20:
Laba diena,

Neseniai teko dalyvauti seminare krikščioniškoms bendruomenėms. Renginį vedė ekumeninių bendruomenių nariai iš užsienio.

Renginio metu buvo pranašaujama. Buvo kalbama ir apie sapnų aiškinimą.  Ar pranašavimas gali būti Šventosios Dvasios dovana?

Ar katalikų bažnyčia pripažįsta kalbų dovaną kaip maldos formą?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

Katalikų Bažnyčia kategoriškai atmeta tikėjimą sapnais.
Apie pranašavimą sunku pasakyti, neaišku, koks jis buvo. Šiaip tai pranašavimas, remiantis 1 Kor 14 skyriumi tikrai yra įmanomas, tačiau tai neturi būti pigus praeities perpasakojimas ar ateities spėjimas, bet turi kviesti atgailai, Dievo garbinimui, ydų ištaisymui, turi būti naudingas vidinių žaizdų gydymui. Na, o pats svarbiausias pranašavimas - tai vilties Jėzuje Kristuje suteikimas.
Pranašavimas gali ir turi būti Šventosios Dvasios dovana, tačiau ji turi būti atpažinta bendruomenėje ir jokiu būdu negali tarnauti asmeninei puikybei, - tai yra dovana bendruomenei. Iš esmės visos dovanos yra dovanos bendruomenei ir tarnystei bendruomenėje, ir jei asmuo jas priskiria sau, tai yra labai rimtas pagrindas įtarti, jog tai ne Dievo duota galia.Kalbėjimas kalbomis egzistuoja ir yra pripažįstamas, tačiau Bažnyčia kviečia būti labai atidiems, kadangi Piktoji dvasia imituoja, mėgdžioja Dievo Dvasią. Kadangi dažnai neturime aiškintojo ir nesuprantame, ką sakome, tai teko sutikti atvejų, kai piktasis tokiu būdu stengėsi suklaidinti besimeldžiančius, apsimesdamas šviesos angelu. Pradėjus išvarinėti demoną, "kalbų dovana" dingo. Todėl labai svarbu, kad prašantysis kalbų dovanos dažnai išpažintų savo nuodėmes, saugotųsi jų, kovotų su savo ydomis, atidžiai stebėtų vidinius postūmius ir ypatingai saugotųsi puikybės.
Dar apie ekumenizmą: tai nelengvas iššūkis ir uždavinys, ir nors visi kalba apie vienybę, ji tikrai nėra lengvai pasiekiama, kadangi labai skiriasi doktrininis mokymas. Katalikų Bažnyčios ir Ortodoksų Bažnyčios doktrina nesiskiria, o kitų krikščioniškų denominacijų doktrinos skiriasi nuo minėtųjų ir savo tarpe labai stipriai. Ortodoksai į ekumenizmą žiūri labai neigiamai, katalikai palaiko, tačiau rengimas bendrų užtarimo pamaldų nėra rekomenduojamas. Viena pagrindinių to priežasčių yra tai, kad protestantiškos denominacijos neturi Atgailos sakramento, ir todėl neįmanoma būti užtikrintiems, kokia Dvasia įtakoja besimeldžiantįjį.

Dievo palaimos.
kun. Arnoldas Valkauskas
Aurelija Patricija parašė 2018 vasario 7   13:00:
Garbė Jėzui Kristui,

Gavau dovanų pakabuką iš Izraelio - medinė šešiakampė žvaigždė, o jos viduryje kryžius. Ar tai krikščioniškas ženklas?

Dėkui,

Aurelija Patricija
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

sunku pasakyti nemačius pakabuko. Šiaip šešiakampė žvaigždė yra judaizmo simbolis. Čia lyg būtų mėginimas sujungti judaizmą su krikščionybe.

Bendras principas yra toks: nešioti tik aiškius krikščioniškus ženklus. Jeigu kryželis, tai jis turi būti su Kristaus kančios atvaizdu ant jo.

Dievo palaimos,
Kun. Arnoldas Valkauskas
deimiledom parašė 2016 sausio 20   18:30:
GJK!

Man yra 12 metų, ir nežinau ką daryti. Tikiu Dievu, esu krikščionė, visad meldžiuosi,  bet yra vienas klausimas. Aš labai labai duomiuosi visuo tuo, apie Dievą, apie šventuosius, labai mėgstu eiti į bažnyčią, tikybos pamokėles.  Bet, labiausiai keisčiausia, jog mane labiausiai traukia Krikščioniška demonologija. Viskas kas susiję apie egzorcizmus, piktasias dvasias ir t.t. Kai kurie žmonės sako, jog tai nenormalu. Nežinau ar čia gerai, ar blogai. Norėjau paklausti 🙂 ir dar ypač tokių metų, man labai keista. 

Ačiū už atsakymą.
Atsakė: Administracija
GJK

Domėtis tikėjimu tai labai gerai, bet nereikia domėtis demonologija, nes tai mokslas apie piktąsias dvasias. Kam to tau reikia? Užtenka žinoti, kad tai yra puolę angelai, per nepaklusnumą Dievui tapę piktosiomis dvasiomis arba velniais. Domėtis piktosiomis dvasiomis yra net pavojinga. Gal kada nors studijuosi teologiją, tai ten bus ir  demonologijos pagrindų. Šiaip gyvenime to visiškai nereikia.
kun. Edmundas
brigitav parašė 2016 sausio 2   13:11:
Garbė Jėzui Kristui,

Noriu paklausti dėl Marijos Valtortos raštų tinkamumo katalikams. Ar galima juos priimti atvira širdimi,kaip Jėzaus diktantą? Ar čia nėra susiję su automatiniu rašymu?

Ačiū
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

Marijos Valtortos raštai netinkami nei skaitymui, nei studijoms. Kol Katalikų Bažnyčioje buvo draudžiamų knygų sąrašas, vadinamas indeksu, jos raštai buvo įtraukti į tą sąrašą. Indeksas dvidešimtojo amžiaus viduryje buvo panaikintas, tačiau kaip sakė dar tuo metu kardinolas (vėliau popiežius) Joseph Ratzinger, ir indeksą panaikinus moralinė tų raštų vertė nepasikeitė, tad Valtortos raštai iš esmės yra priešingi Bažnyčios laikysenai ir mokymui.

Savo gavimo forma jie yra panašūs į automatinio rašymu būdu gaunamus raštus, o tai jau būtų mediumizmo pasireiškimas. Bažnyčios mokymui jie priešingi, kadangi pretenduoja neva tai papildyti Apreiškimą, o tuo tarpu Bažnyčios Mokyme yra labai aiškiai apibrėžta, jog visas viešas ir išganymui reikalingas Apreiškimas baigėsi su apaštalo Jono mirtimi.

Tie raštai gali būti pakankamai pavojingi, kadangi jie formuoja ne Dievo įkvėptą Jėzaus Kristaus gyvenimo ir mirties istoriją, taigi, pateikia ne Šventosios Dvasios įkvėptą žinojimą, ir, kaip jau minėjau, tuo pačiu griauna Bažnyčios, kaip Apreiškimo saugotojos, perteikėjos ir mokytojos autoritetą. Taip kad pavojų pakankamai, ir jie yra labai rimti, nors iš pradžių gali taip neatrodyti.

Dabartinė Vatikano pozicija yra tokia, jog geriausiu atveju šiuos raštus galima traktuoti kaip žmogaus išmonės vaisių ir grožinį kūrinį, išlaikant vis dėl to mano minėtą įtarumą ir pavojaus grėsmę.

Dievo palaimos,
kun. teol. dr. Arnoldas Valkauskas
greta parašė 2015 gruodžio 23   05:55:
Kas yra kabala?
Ar yra skiriamieji bruožai žmonių, kurie ja praktikuoja?
Ir ką patarti krikščioniui, kuris sakosi esąs kabalos gerbėjas.
Ačiū už atsakymą
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,
kabala yra judėjų ezoterinis mokymas, visiškai nesuderinamas su krikščionybe.
Dievo palaimos,
kun. teol. dr. Arnoldas Valkauskas
Bernardas parašė 2015 gruodžio 20   17:14:
Garbė Jėzui Kristui!

Norėčiau pagelbėti egzorcistui užtarimo malda. Turiu stipru tikėjimą tuo teko isitikinti praktikoje, Dievas stebuklingai padėda žmonėms už kuriuos sukalbu malda. Gal galėčiau būti naudingu ir pasitarnauti kunigu-egzorcistu nelengvoje kovoje?

Dėkoju.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

kiekviena dovana turi būti atpažinta ir ištirta bažnytinėje bendruomenėje, t. y., maldos grupėje, nes piktasis nesunkiai apgauna, suteikdamas vadinamąsias "dovanas". Labai neaišku, apie kokią maldą kalbate ir kokia Jūsų gyvenimo istorija: ar nebuvo jokių ezoterinių praktikų, mokymų, pvz. jogos, energetinių ar ekstrasensorinių ir kitų panašių dalykų. Jeigu buvo, tai pirmiausia reikia atsižadėti visko, kas prieštarauja Jėzaus ir Bažnyčios mokymui. Tik tada būtų galima toliau svarstyti apie tolimesnį maldingumo kelią.

Dievo palaimos,
kun. teol. dr. Arnoldas Valkauskas
Fragilea parašė 2015 rugpjūčio 28   16:31:
GJK!

Ka daryti jeigu zmogus meldziasi,bet vis labiau arteja prie velnio,nes jam yra atimtas protas,ar jam toliau melstis?
Atsakė: Administracija
GJK!

Melstis ir nepaliauti!

Pagarbiai,
Administracija
Migutis parašė 2015 rugpjūčio 24   11:22:
GJK!,

rekomendavo skaityti knygą Lorna Byrne "Vilties žinia". Kadangi su angelų pasauliu reikia elgtis atsakingai, norėčiau žinoti specialistų nuomonę apie šios autorės knygas.
Atsakė: Administracija
Sveiki,

Katalikams nereikėtų skaityti šios autorės knygų, nes ji pristato angelus ir jų paskirtį visai kitaip nei moko Katalikų Bažnyčia. Katalikų Bažnyčios Katekizmas sako: "Angelai yra dvasiniai kūriniai, kurie be paliovos garbina Dievą ir patarnauja, vykdydami Jo išganingus planus kitų kūrinių atžvilgiu.Jie yra apsupę Kristų, savo Viešpatį. Jie Jam patarnauja, ypač Jam vykdant žmonių išganymo misiją" (plg. KBK 328-336, 350-352). Kad kiekvienas žmogus turi savo Angelą, tai tiesa, bet priešingai, negu sako autorė savo knygose, angelai yra dvasinės, todėl neregimos būtybės.

Angelų paskirtis pirmiausia garbinti Dievą, tarnauti Kristui ir pagelbėti žmonėms pasiekti išganymą. O Lornos Byrne angelai rūpinasi tik žmogaus sveikata, sėkme ir gerove. Jie neveda link santykio su Dievu ir link amžinojo gyvenimo. Kartais jiems priskiriamos netgi Dievo savybės, tarsi jie būtų visagaliai ir pajėgiantys padaryti visa, ko žmogus prašo.

Taigi, nors šios autorės knygose yra ir tikrai gerų paraginimų (pavyzdžiui, kvietimas mylėti save ir kitus žmones, neteisti ir pan.), ją galima priskirti prie New Age ideologija besiremiančių autorių, kurie iš visų religijų ir tikėjimų savo nuožiūra surankioja dalykus ir sulipdo iš jų mūsų laikų vartotojams tinkantį produktą, pridengtą "dvasingumo" šydu.

kun. Arnoldas