Klausimai – atsakymai

Čia galite užduoti Jums rūpimus klausimus.
Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!
El. pašto adresas reikalingas tam, kad galėtume atsakyti į Jūsų klausimą asmeniškai.
Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.

Naujas įrašas

 
 
 
 
 
 
 
Laukai pažymėti * yra privalomi.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.
257 įrašai(-ų).
Elena parašė 2013 sausio 31   11:10:
Garbė jėzui Kristui

Jau keletą kartų staigiai prabundu iš sapno ir suvokiu, kad mano siela tarsi išėjus iš kūno ir nespėja sugrįžt. Po kelių sekundžių viskas susitvarko, bet per tą laiką labai išsigąstu, nes jausmas nėra labai malonus. Jaučiasi, kad pats kūnas tarsi aptirpęs, negyvas ir norisi kviestis pagalbos.

Po tokio pabudimo visuomet pasimeldžiu, kad būtų ramiau. Tačiau man jau darosi baisoka, nes nežinau kodėl taip vyksta. Nuo pat vaikystės mano sapnai būdavo labai stiprūs, ten dažnai mane aplankydavo mirę ir nebūtinai artimi žmonės ir ne vienas dalykas kas prisisapnavo išsipildė.

Nors esu tikinti, dažnai meldžiuosi, bet dėl įdomumo mėgdavau lankytis pas būrėjas ir visais būdais priešintis likimui. Taigi galvoju, galbūt būrimo seansai galėjo pakenkti mano dvasinei energijai. Koks geriausias būdas apvalyti sielą?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,
sprendžiant pagal pasakojimą, gali būti tam tikrų dvasinių problemų. Lankymasis pas būrėjas, be jokios abejonės, padarė neigiamą įtaką. Kitas klausimas - kiek iš viso gilus ir teisingai suformuotas Jūsų tikėjimas, nes už tokių išsireiškimų, kaip "dvasinė energija" gali slypėti ezoterinio mąstymo įtaka. Reiktų pasitikrinti savo gyvenimo, tikėjimo "vingius" pagal www.egzorcistas.lt esantį klausimyną "Kada reikalinga prašymo išlaisvinti malda". Pirmas vaistas - visų burtų bei prietarų atsižadėjimas ir išsami, nuoširdi išpažintis. Reikia gilinti savo tikėjimą, remiantis Bažnyčios mokymu ir saugotis nukrypimų.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Sandra parašė 2013 sausio 29   20:13:
Labas vakaras. Tiesiog noriu sužinoti bent šį tą, kodėl taip vyksta. Niekada neužsiiminėjau jokiais spiritizmo reikalais. Tačiau nuo tada, kiek save atsimenu, bet kas, kas susije su anapiliu, nuo elementarių minčių ar net konkrečių išgirstų apibūdinimų, terminų (ypač jei kalbama apie blogąsias pasaulios puses) mano fizinis kūnas pradeda reaguoti tikrai nenormaliai. Iš šalies atrodo, kaip didžiule baimė, tačiau dvasinės baimės nejaučių, bet per kūną ima bėgioti staigus ir nemalonus šaltis ir neatsiejamai pradeda riedėti ašaros, nors nesijaučiu, kad norėčiau verkti ir dar kiti pojūčiai, kurių paprasčiausiai nesugebu apibūdinti.
Atsakė: Administracija
 GJK!

Iš jūsų pasakojimo galima spręsti, kad jums sunku išreikšti emocijas įprastais būdais, dėl to vietoj jūsų emocijų reaguoja kūnas - jisai už jus bijo ir verkia. To priežastis gali būti ankstyvoje vaikystėje neleistos išreikšti natūralios emocijos. Apie šias problemas būtina pasikalbėti su psichologu ar psichoterapeutu, pageidautina krikščioniu ar su kunigu, išmanančiu psichologiją. Jie gali padėti surasti tolimesnį kelią, kuriuo einant, galima šių problemų atsikratyti. Tai nėra greitas procesas, todėl nereikia nusivilti, negavus greito rezultato. Dėl to gali tekti aplankyti kelis specialistus. Kaip pagalbinė, tačiau nemažiau svarbi priemonė, gali būti ir vaistai (ne homeopatiniai), paskirti psichiatro.

Gydytojas Audrius
Anonimas parašė 2013 sausio 26   21:40:
Garbė Jėzui Kristui!

Sveiki norėjau paklausti ar nėra blogai valgyti mėsą įskaitant žuvį? Ar nėra nuodėmė žudyti gyvūnus dėl kailių ir maisto industrijos? Juk šiais laikais yra daug galimybių maitintis kitokiais maisto produktais kaip kvietiniais ir pan. Kokia bažnyčios pozicija? Pagal žmogaus sąžinę atsižvelgiant jautrios sielos žmogus negalėtu žūdyti gyvūno savo rankomis nes tai amoralu, nebent tai išlikimo klausimas, bet kaip šiais laikais kai nebe viduramžiai ir maitintis galima alternatyvomis kruopomis, grikiais, ryžiais ir tt.

Ačiū už atsakymą!
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!
Ne žmogus sutvertas gyvuliams, bet gyvuliai žmogui, ir apie tai kalba Šventasis Raštas: Dievas juos palaimino, tardamas: „Būkite vaisingi ir dauginkitės, pripildykite žemę ir valdykite ją! Viešpataukite ir jūros žuvims, ir padangių paukščiams, ir visiems žemėje judantiems gyvūnams". (Pradžios knyga 1 skyrius, 28 eilutė). Apaštalas Petras gavo nurodymą jokio valgio nelaikyti nešvariu: 'Rytojaus dieną, kai šitie keliaudami artinosi prie miesto, Petras užlipo ant plokščiastogio pasimelsti. Buvo apie šeštą valandą. Jis pasijuto išalkęs ir norėjo užkąsti. Kol jam buvo tiekiamas valgis, jį ištiko dvasios pagava. Jis išvydo atsivėrusį dangų, iš kurio leidosi kažkoks rykas, it didelė marška už keturių kampų nuleidžiama žemėn. Jame buvo įvairiausių žemės keturkojų ir roplių bei dangaus paukščių. Ir jam pasigirdo balsas: „Kelkis, Petrai, pjauk ir valgyk!" Petras atsakė: „Jokiu būdu, Viešpatie! Aš niekuomet nesu valgęs sutepto ar nešvaraus maisto". O balsas vėl tarė: „Ką Dievas apvalė, tu nevadink suteptu!" ' (Apaštalų darbai 10 skyrius, 9-15 eilutės).

Per didelis kūrinijos sureikšminimas nepaisant Dievo plano ir žmogui skirto viešpatavimo veda į stabmeldystę, kai kūriniams suteikiama jiems nepriklausanti pagarba.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Karolis parašė 2013 sausio 24   12:02:
Garbė Jėzui Kristui,
Man dažnai yra sakoma, kad aš per miegus leidžiu įvairius garsus ir kalbu neaišku kokia kalba ir neaišku ką. Noriu pasiteirauti ar tai gali būti piktosios dvasios veikimas? Taip pat dėl to kalbėjimo: ar tiesa, kad žmonės per miegus kalba kitomis, jiems nežinomomis kalbomis ar net angelų kalbomis?
Dėkoju už atsakymą.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kirstui, žmogaus psichika labai sudėtinga, taip kad garsų skleidimas miegant turėtų būti psichikos veiklos išdava, kita vertus, garsai - tai ne kalba, taigi nereikėtų painioti. Nežinomomis kalbomis žmogus nei per miegus, nei ne per miegus neturėtų kalbėti, kadangi jis tos kalbos nesimokė. Jei vis dėlto taip būtų, reiktų įsigilinti, paprašyti tiek psichiatrų, tiek egzorcistų konsultacijos.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Greta parašė 2013 sausio 23   23:07:
Visa sirdim ir protu myliu Dieva teva.mergele Maryja. Stengiuosi gyvenu dorai nes buvau taip auklejama nes kasn uostabiausia  man tai teikia palaima..Manau kad kekvienas atsispyrimas pagundai stiprina ir augina dvasia ir valia.o uz kekviena nedorybe gyvenime manau tenka skaudziai zmonem moket. be to dievo istatymai ipac dorumo prasme manau tai amzinosios vertybes..Taciau keleta kartu esu buvus pas ekstraseansa.bet jis labai geras ir pamaldus, uzdejes rankas , net jauciau kaip kaista man jos. pasake kokios susirgimai.nueme bloga energija isejus norejau verkt is laimes kaip man gera ir lengva sviesu buvo nes kazkoks negeras asmuo mane vampyrizuoja.turbut jums tai skamba keistai..taciau jis net is ntr daug pasako apie zmogu nes mane ir mano drauga , kuris tikrai jauciu yra tokiu paciu vertybiu kaip ir as.Visada Dievui dekoju kad ji sutikau ir zinau kad man lemtas ir kortas metant tas zmogus mate kad danguj yra angelas kuris saugo musu dvasias kad neissiskirtumem. Bet kodel Jus kunigai netikite kad yra zmoniu apdovanotu dievo? kad jie gali gydyt? geri zmones dorovingi. patys budami pamaldus.As nekalbu apie cigonu magija. arb taro kortas(nest ai yra juodoji magija).juk zmogus gali tureti dovana is Dievo? Kad ir ka kas sakytu jauciu visa sirdim kad nepadariau nuodemes nuejus pas ji..nesjis geras zmogus.jis tiki dievu.ir padeda zmonems.As asmeniskai manau kad per tokius gerus zmones veikia dievas.O visi burejai kurie paveikia zmogu psichologiskai ir veikia apgaule ar juodaja magija jie smerkia Dieva ir jiems bus atlyginta...Bet tada jus kunigai patarkit kaip apsisaugot nuo blogu zmoniu? nuo energetiniu vampyru kurie ismusa is veziu ir issekina..kurie uzkalba nuziuri ir lyg tycia zmogui ima labai nesisekt.Juk blogas zodis veikiamas piktumo palinkejimai ir tt viskas yra negatyvu...Dar norejau kai ko paklausti.. Ko beprasyciau Dievo man viskas issipildo. o kitiems ne. Ar cia mociutes kuria labai mylejau ir tecio kurie buvo pamaldus ir visada padedavo kitiems bet iskeliavo
Atsakė: Administracija
Pirmiausia turėtumėte sau atsakyti, ar norite sužinoti Tiesą ir keisti savo gyvenimą. Pati sakote, "kad ir ką kas sakytų.. jaučiu, kad nepadariau nuodėmės". Mūsų jausmai dažnai klysta (kitaip nebūtų tiek daug tragedijų gyvenime). Dievas davė ir protą, kad galėtume pažinti Tiesą ir ja vadovautis. Jeigu nenorite pažinti tiesos kelio ir juo eiti, jeigu Jums tiesa tik tai, ką Jūs pati pasirenkate ir kas Jums patinka, arba tai, ką išburia kortos, tada neturi prasmės bet kokie kitų žmonių (net ir Bažnyčios autoritetų) įrodinėjimai.

Tačiau jei norite išeiti iš tos sumaišties, kurioje esate, reikėtų pradėti nuo geros, nuoširdžios išpažinties. Taip pat patartina skaityti tinkamas katalikų tikėjimą gilinančias knygas, pirmiausia Katalikų Bažnyčios Katekizmą, klausytis Marijos radijo laidų, kurios padeda susivokti mus užgriuvusioje informacijos jūroje, suformuoti tinkamus kriterijus mus supančios tikrovės vertinimui.
O tai, kad ekstrasensai yra "pamaldūs", "tiki dievu" (kokiu?), "padeda žmonėms" - tai nestebina. To nedarydami jie neturėtų klientų, ypač mūsų krašte. Tik visada reikia klausti, kokia jėga ar energija vadovaudamiesi jie tai daro. Turime žinoti, kad mūsų išganymo priešas yra labai gudrus ir moka prisidengti gėriu.

Tepadeda Jums Dievas!
ses. Asta

*****

GJK

Mano patarimas toks. Jums reikėtų atlikti rekolekcijas, o tada suprasite, kodėl mes, kunigai, nepatariame pasitikėti ekstrasensais. Siūlyčiau pasitikėti tik Viešpačiu, pasivesti Jo globai tada būsite saugi ir sveika.

kun. Edmundas Rinkevičius
greta parašė 2013 sausio 23   21:28:
Sveiki.Noriu pasiteirauti kur ir kada vyksta egzorcistinės mišios?

Iš anksto labai dėkoju
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,
Šv. mišių tokiu pavadinimu "egzorcistinės" nėra. Egzortų malda yra tiesiog malda, kuria meldžiasi vyskupo įgaliotas kunigas už galimai Piktojo varginamą ar apsėstą asmenį. Egzortų malda niekada per šv. mišias nesimeldžiama. Neretai po šv. mišių būna užtarimo malda, - gal būt Jūs tai turėjote mintyje?

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Aldona parašė 2013 sausio 21   21:21:
Namuose vaikai žaidė su "akimi", kvietėsi dvasias. Po to karto namuose ėmė dėtis keisti dalykai, kamuoja skausmai, garsai naktimis, jausmas, kad šalia kažkas yra, stebi. Aplanko keistos mintys, kurias sunku nuvyti. Viskas labai sekina fiziškai ir psichologiškai. Ar įmanoma mums padėti?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui, reikalas rimtas, nes spiritizmas yra tiesioginis kontaktas su piktąja dvasia ar dvasiomis ir tokiu atveju reikalinga sąmoningų šeimos narių išpažintis, egzorcizmas bei namų pašventinimas.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Eglė parašė 2013 sausio 21   21:17:
Kaip kovoti su prietarais, kaip jais netikėti? Atlieku išpažintį ir dažniausiai jau tą pačią dieną šėtonas prikimba su savo prietarais, įveda į tokias situacijas, kad aš neturiu valios jam pasipriešinti, tad imu ir patikiu jais. Suprantu, tai sunki nuodėmė, bet kaip su ja kovoti, ką daryti? Kasdien meldžiuosi, kalbu rožinį, bet jis (šėtonas) vistiek nepalieka ramybėje.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui! Nelabai ką galima atsakyti į tokį klausimą: kuo čia dėtas šėtonas, jeigu prietarais tikite jūs? Gal tai psichologinio pobūdžio problema, nerimo išraiška, verčianti griebtis kažko, kas neva suteiktų ramybę. Siūlyčiau pasikonsultuoti su psichoterapeutu.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
viktorija parašė 2013 sausio 20   21:09:
laba diena turiu problema na gal trumpai apie save esu priklausoma baigiau reabilitacini centra ilgus metus vartojau narkotikus alkoholi prasidejo neramus miegas as per miegus musuosi trankausi sapnuose atsispindi savizudybes bei savo vaiko vaizdai taip kankinuosi jau 3 metai kreipiausi i psichiatrine israse vaistu kolkas ramu bet visa laika negyvensiu ant vaistu man dar tik 24 metai vaikas vaiku namuose as jau 7 kart gulejus psichiatrijose pavargau nuo tokio gyvenimo siuo metu esu 15 men blaivi gal galit kuo padet kas man buvau baznycioj budama joje jauciuosi isitempus neramu viduje
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui, Jūsų nemačius sunku ką nors konstatuoti. Gali būti nuo narkotikų sutrikusi psichika, gali būti apsėdimas. Reikia visų pirma prieiti išpažinties ir kasdien surasti laiko ryto ir vakaro maldai. Taip pat reiktų kreiptis pas egzorcistą ir paprašyti palaiminimo, o jei reikės, tai ir išlaisvinimo maldos.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Audronė parašė 2013 sausio 17   21:06:
Garbė Jėzui Kristui!

"Jie dės rankas ant ligonių, ir tie pasveiks." Ar šiais laikais realiame mūsų gyvenime galima sutikti tokių pasauliečių žmonių (neskaitant užtarimo maldos grupių narių)?

Iš anksto dėkoju.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,
visos charizmos duodamos Bažnyčiai, tai yra, atpažįstamos bendruomenėje, todėl labai nesaugu būtų pasitikėti žmogumi, kuris, nepriklausydamas bendruomenei, nebūdamas jos narys, imtų gydyti dėdamas rankas. Nesaugu todėl, kadangi nežinoma, kuo jis gyvena, kokia dvasia iš tikrųjų jame veikia. Praktiškai tik labai švento gyvenimo žmonės buvo apdovanoti įvairiomis malonėmis, - tačiau jų išskirtinis gyvenimo būdas ir paklusnumas Dievui ir Bažnyčiai buvo viešai žinomi.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas