Klausimai – atsakymai

Čia galite užduoti Jums rūpimus klausimus.
Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!
El. pašto adresas reikalingas tam, kad galėtume atsakyti į Jūsų klausimą asmeniškai.
Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.

Naujas įrašas

 
 
 
 
 
 
 
Laukai pažymėti * yra privalomi.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.
262 įrašai(-ų).
Alma parašė 2013 vasario 5   16:09:
Ar nusidedama jei lankai karate treniruotes?Ar tai krikscioniskas uzsiemimas?
Atsakė: Administracija
Rytų kovos menai, tame tarpe ir karate, moko kovoti be ginklo. Rytų kovos menų praktika ir pratimai  paremti krikščionybei prieštaraujančia filosofija. Turi tikslą žmogų įvesti į okultinę energetinę būseną. Dėl to žmogui atsiranda pavojus pasiduoti piktosios dvasios veikimui. Rytietiška transcendentinė meditacija panaši į mantrą, neaiškių formulių kartojimą. Tai yra kelias į stabmeldystę, o atskirais atvejais į apsėdimą.

Pagarbiai,
Sekretoriatas
Ausra parašė 2013 vasario 5   09:29:
Garbė Jėzui Kristui!

Ar tamsos, nakties baimė persekiojanti nuo vaikystės gali būti piktojo veikimas?Baimės pagauta dažnai naktį praleidžiu ilgas siaubo valandas, kamuoja vaizdiniai, bauginančios mintys,kartais pila šaltas prakaitas. Gal tiesiog mano silpna nervų sistema? esu jau pakankamai užaugusi. Po užtarimo maldos su Dievo teikiama pagalba gilinu tikėjimą, stengiusoi ugdyti krikščioniškas dorybes, meldžiuosi, tačiau nežinau kaip kovoti su šia baime. 

Dėkoju.
Atsakė: Administracija
 GJK!

Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį, kokia yra naktinių baimių tematika. Jeigu tai susiję išskirtinai su religija, reikėtų kreiptis į kunigą egzorcistą kuris maldos metu padės konkretizuoti negalavimo priežastis. O jeigu baimių tematika apima įvairias gyvenimo sritis, būtų naudinga išsiaiškinti ankstyvos vaikystės psichologines traumas. Tai padaryti gali padėti psichoanalitinės pakraipos psichoterapeutas.

Gydytojas Audrius
Marjan parašė 2013 vasario 3   18:22:
Jei zmogus vaikysteje yra krikstytas kataliku baznycioje. Veliau apsizenijo, priemes vandens kryksta Sekmininku baznicioje "Gyveji akmenis" ir palaiminta  pirma santuoka pastoriumi paminietoje bendromineje. Bendromiene agresiviai nusistaciusi yra pries katalikus ir katalikybe. Pats zmogus i klausyma, ar sugrisi i kataliku tikejima -atsakymas -nekada. Paliko seima issiskyre su zmona. Ruosasi vesti katalike. Buvo paduotas prasymas  Vilniaus arkivyskupijos tribunolui- prasyma laikyti su pirma zmona santuoka negaliojancia. Tribunolas patvirtino kad jo pirma santuoka negaliojancia ir dave leidyma  tuoktis su katalike...Klausimas: jei zmogus issizadejo katalikybes i kataliku tikejima, prieme pakartotinei vandens kryksta protestantu-sektantu bendromineje, kodel buvo priimtas prasymas, nagrineta  jo santuoka ir priimtas spendimas, kad santuoka negaliojancia...

Antras klausymas: kodel buvo leista arkiviskupijai  katalike tuoktis su protestantu, kure kovoja ir niekina katalikus ir kataliku tikejima...
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,
reiktų manyti, jog bažnytinis tribunolas svarstė pačios sakramentinės santuokos galiojimo klausimą, o ne klausiančiojo priklausomybės Bažnyčiai aktualiu metu problemą. Kita vertus, būsimoji žmona, būdama katalikė, turi teisę į katalikišką santuoką, nepaisant antrosios pusės apostazės, tai yra, atkritimo nuo Katalikų Bažnyčios. Šioje situacijoje svarstytas skyrybų klausimas palietė ir pirmąją žmoną, kuri po tokio bažnytinio teismo sprendimo yra laisva, ir gali sudaryti naują teisėtą santuoką. Taip kad nereiktų galvoti vien tik apie nuo Katalikų Bažnyčios nutolusį asmenį. Jam dabar sudarant santuoką būtina konsultacija su vyskupijos ar arkivyskupijos teisininku bei vyskupo leidimas tokią santuoką sudaryti. Bažnyčios požiūriu jis dabar yra apostatas, užsitraukęs ekskomunikos bausmę. Apie tai turėtų būti informuota jo būsimoji žmona.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Antanas parašė 2013 vasario 2   20:29:
Garbė Jėzui Kristui. Perskaičiau M.Flynn "Eifelheimas". Knyga labai patiko, nieko neradau joje is piktojo. Kaip tik atvirkščiai - padėjo gilintis į tikėjimą. Manau, kad tokią knygą galėjo parašyti tik giliai tikintis žmogus. O štai vienas man artimas žmogus  pareiškė, jog knyga bloga, nes blogas pavadinimas. Norėčiau kad kaip nors paaiškintumėte gera ar bloga ši knyga. Antanas
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,
šios knygos nesu skaitęs, taip kad negalėčiau ko nors teigti. Šiaip fantastinę literatūrą reikia skaityti labai kritiškai, kadangi ji pačia esme atitraukia žmogų nuo realybės.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Vilma parašė 2013 sausio 31   18:01:
sveiki
norejau paklausti, as turiu vaika ir kai jis ka nors pridirba, sudauzo lekste ar prilaisto, sakau: oi tu velniukas ...ar nekenks jei taip pavadinu?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,
jūs pati jau atsakėte į savo klausimą - taip vaiko vadinti kategoriškai negalima, nes kiekvienas žmogus yra Dievo paveikslas ir panašumas. Tėvai turi savo vaikus laiminti, auklėti, o ne vadinti demonų vardais, kurie gali tapti tarsi pašventimas Piktajai dvasiai.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Elena parašė 2013 sausio 31   11:10:
Garbė jėzui Kristui

Jau keletą kartų staigiai prabundu iš sapno ir suvokiu, kad mano siela tarsi išėjus iš kūno ir nespėja sugrįžt. Po kelių sekundžių viskas susitvarko, bet per tą laiką labai išsigąstu, nes jausmas nėra labai malonus. Jaučiasi, kad pats kūnas tarsi aptirpęs, negyvas ir norisi kviestis pagalbos.

Po tokio pabudimo visuomet pasimeldžiu, kad būtų ramiau. Tačiau man jau darosi baisoka, nes nežinau kodėl taip vyksta. Nuo pat vaikystės mano sapnai būdavo labai stiprūs, ten dažnai mane aplankydavo mirę ir nebūtinai artimi žmonės ir ne vienas dalykas kas prisisapnavo išsipildė.

Nors esu tikinti, dažnai meldžiuosi, bet dėl įdomumo mėgdavau lankytis pas būrėjas ir visais būdais priešintis likimui. Taigi galvoju, galbūt būrimo seansai galėjo pakenkti mano dvasinei energijai. Koks geriausias būdas apvalyti sielą?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,
sprendžiant pagal pasakojimą, gali būti tam tikrų dvasinių problemų. Lankymasis pas būrėjas, be jokios abejonės, padarė neigiamą įtaką. Kitas klausimas - kiek iš viso gilus ir teisingai suformuotas Jūsų tikėjimas, nes už tokių išsireiškimų, kaip "dvasinė energija" gali slypėti ezoterinio mąstymo įtaka. Reiktų pasitikrinti savo gyvenimo, tikėjimo "vingius" pagal www.egzorcistas.lt esantį klausimyną "Kada reikalinga prašymo išlaisvinti malda". Pirmas vaistas - visų burtų bei prietarų atsižadėjimas ir išsami, nuoširdi išpažintis. Reikia gilinti savo tikėjimą, remiantis Bažnyčios mokymu ir saugotis nukrypimų.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Sandra parašė 2013 sausio 29   20:13:
Labas vakaras. Tiesiog noriu sužinoti bent šį tą, kodėl taip vyksta. Niekada neužsiiminėjau jokiais spiritizmo reikalais. Tačiau nuo tada, kiek save atsimenu, bet kas, kas susije su anapiliu, nuo elementarių minčių ar net konkrečių išgirstų apibūdinimų, terminų (ypač jei kalbama apie blogąsias pasaulios puses) mano fizinis kūnas pradeda reaguoti tikrai nenormaliai. Iš šalies atrodo, kaip didžiule baimė, tačiau dvasinės baimės nejaučių, bet per kūną ima bėgioti staigus ir nemalonus šaltis ir neatsiejamai pradeda riedėti ašaros, nors nesijaučiu, kad norėčiau verkti ir dar kiti pojūčiai, kurių paprasčiausiai nesugebu apibūdinti.
Atsakė: Administracija
 GJK!

Iš jūsų pasakojimo galima spręsti, kad jums sunku išreikšti emocijas įprastais būdais, dėl to vietoj jūsų emocijų reaguoja kūnas - jisai už jus bijo ir verkia. To priežastis gali būti ankstyvoje vaikystėje neleistos išreikšti natūralios emocijos. Apie šias problemas būtina pasikalbėti su psichologu ar psichoterapeutu, pageidautina krikščioniu ar su kunigu, išmanančiu psichologiją. Jie gali padėti surasti tolimesnį kelią, kuriuo einant, galima šių problemų atsikratyti. Tai nėra greitas procesas, todėl nereikia nusivilti, negavus greito rezultato. Dėl to gali tekti aplankyti kelis specialistus. Kaip pagalbinė, tačiau nemažiau svarbi priemonė, gali būti ir vaistai (ne homeopatiniai), paskirti psichiatro.

Gydytojas Audrius
Anonimas parašė 2013 sausio 26   21:40:
Garbė Jėzui Kristui!

Sveiki norėjau paklausti ar nėra blogai valgyti mėsą įskaitant žuvį? Ar nėra nuodėmė žudyti gyvūnus dėl kailių ir maisto industrijos? Juk šiais laikais yra daug galimybių maitintis kitokiais maisto produktais kaip kvietiniais ir pan. Kokia bažnyčios pozicija? Pagal žmogaus sąžinę atsižvelgiant jautrios sielos žmogus negalėtu žūdyti gyvūno savo rankomis nes tai amoralu, nebent tai išlikimo klausimas, bet kaip šiais laikais kai nebe viduramžiai ir maitintis galima alternatyvomis kruopomis, grikiais, ryžiais ir tt.

Ačiū už atsakymą!
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!
Ne žmogus sutvertas gyvuliams, bet gyvuliai žmogui, ir apie tai kalba Šventasis Raštas: Dievas juos palaimino, tardamas: „Būkite vaisingi ir dauginkitės, pripildykite žemę ir valdykite ją! Viešpataukite ir jūros žuvims, ir padangių paukščiams, ir visiems žemėje judantiems gyvūnams". (Pradžios knyga 1 skyrius, 28 eilutė). Apaštalas Petras gavo nurodymą jokio valgio nelaikyti nešvariu: 'Rytojaus dieną, kai šitie keliaudami artinosi prie miesto, Petras užlipo ant plokščiastogio pasimelsti. Buvo apie šeštą valandą. Jis pasijuto išalkęs ir norėjo užkąsti. Kol jam buvo tiekiamas valgis, jį ištiko dvasios pagava. Jis išvydo atsivėrusį dangų, iš kurio leidosi kažkoks rykas, it didelė marška už keturių kampų nuleidžiama žemėn. Jame buvo įvairiausių žemės keturkojų ir roplių bei dangaus paukščių. Ir jam pasigirdo balsas: „Kelkis, Petrai, pjauk ir valgyk!" Petras atsakė: „Jokiu būdu, Viešpatie! Aš niekuomet nesu valgęs sutepto ar nešvaraus maisto". O balsas vėl tarė: „Ką Dievas apvalė, tu nevadink suteptu!" ' (Apaštalų darbai 10 skyrius, 9-15 eilutės).

Per didelis kūrinijos sureikšminimas nepaisant Dievo plano ir žmogui skirto viešpatavimo veda į stabmeldystę, kai kūriniams suteikiama jiems nepriklausanti pagarba.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Karolis parašė 2013 sausio 24   12:02:
Garbė Jėzui Kristui,
Man dažnai yra sakoma, kad aš per miegus leidžiu įvairius garsus ir kalbu neaišku kokia kalba ir neaišku ką. Noriu pasiteirauti ar tai gali būti piktosios dvasios veikimas? Taip pat dėl to kalbėjimo: ar tiesa, kad žmonės per miegus kalba kitomis, jiems nežinomomis kalbomis ar net angelų kalbomis?
Dėkoju už atsakymą.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kirstui, žmogaus psichika labai sudėtinga, taip kad garsų skleidimas miegant turėtų būti psichikos veiklos išdava, kita vertus, garsai - tai ne kalba, taigi nereikėtų painioti. Nežinomomis kalbomis žmogus nei per miegus, nei ne per miegus neturėtų kalbėti, kadangi jis tos kalbos nesimokė. Jei vis dėlto taip būtų, reiktų įsigilinti, paprašyti tiek psichiatrų, tiek egzorcistų konsultacijos.

Dievo palaimos,
kun. Arnoldas
Greta parašė 2013 sausio 23   23:07:
Visa sirdim ir protu myliu Dieva teva.mergele Maryja. Stengiuosi gyvenu dorai nes buvau taip auklejama nes kasn uostabiausia  man tai teikia palaima..Manau kad kekvienas atsispyrimas pagundai stiprina ir augina dvasia ir valia.o uz kekviena nedorybe gyvenime manau tenka skaudziai zmonem moket. be to dievo istatymai ipac dorumo prasme manau tai amzinosios vertybes..Taciau keleta kartu esu buvus pas ekstraseansa.bet jis labai geras ir pamaldus, uzdejes rankas , net jauciau kaip kaista man jos. pasake kokios susirgimai.nueme bloga energija isejus norejau verkt is laimes kaip man gera ir lengva sviesu buvo nes kazkoks negeras asmuo mane vampyrizuoja.turbut jums tai skamba keistai..taciau jis net is ntr daug pasako apie zmogu nes mane ir mano drauga , kuris tikrai jauciu yra tokiu paciu vertybiu kaip ir as.Visada Dievui dekoju kad ji sutikau ir zinau kad man lemtas ir kortas metant tas zmogus mate kad danguj yra angelas kuris saugo musu dvasias kad neissiskirtumem. Bet kodel Jus kunigai netikite kad yra zmoniu apdovanotu dievo? kad jie gali gydyt? geri zmones dorovingi. patys budami pamaldus.As nekalbu apie cigonu magija. arb taro kortas(nest ai yra juodoji magija).juk zmogus gali tureti dovana is Dievo? Kad ir ka kas sakytu jauciu visa sirdim kad nepadariau nuodemes nuejus pas ji..nesjis geras zmogus.jis tiki dievu.ir padeda zmonems.As asmeniskai manau kad per tokius gerus zmones veikia dievas.O visi burejai kurie paveikia zmogu psichologiskai ir veikia apgaule ar juodaja magija jie smerkia Dieva ir jiems bus atlyginta...Bet tada jus kunigai patarkit kaip apsisaugot nuo blogu zmoniu? nuo energetiniu vampyru kurie ismusa is veziu ir issekina..kurie uzkalba nuziuri ir lyg tycia zmogui ima labai nesisekt.Juk blogas zodis veikiamas piktumo palinkejimai ir tt viskas yra negatyvu...Dar norejau kai ko paklausti.. Ko beprasyciau Dievo man viskas issipildo. o kitiems ne. Ar cia mociutes kuria labai mylejau ir tecio kurie buvo pamaldus ir visada padedavo kitiems bet iskeliavo
Atsakė: Administracija
Pirmiausia turėtumėte sau atsakyti, ar norite sužinoti Tiesą ir keisti savo gyvenimą. Pati sakote, "kad ir ką kas sakytų.. jaučiu, kad nepadariau nuodėmės". Mūsų jausmai dažnai klysta (kitaip nebūtų tiek daug tragedijų gyvenime). Dievas davė ir protą, kad galėtume pažinti Tiesą ir ja vadovautis. Jeigu nenorite pažinti tiesos kelio ir juo eiti, jeigu Jums tiesa tik tai, ką Jūs pati pasirenkate ir kas Jums patinka, arba tai, ką išburia kortos, tada neturi prasmės bet kokie kitų žmonių (net ir Bažnyčios autoritetų) įrodinėjimai.

Tačiau jei norite išeiti iš tos sumaišties, kurioje esate, reikėtų pradėti nuo geros, nuoširdžios išpažinties. Taip pat patartina skaityti tinkamas katalikų tikėjimą gilinančias knygas, pirmiausia Katalikų Bažnyčios Katekizmą, klausytis Marijos radijo laidų, kurios padeda susivokti mus užgriuvusioje informacijos jūroje, suformuoti tinkamus kriterijus mus supančios tikrovės vertinimui.
O tai, kad ekstrasensai yra "pamaldūs", "tiki dievu" (kokiu?), "padeda žmonėms" - tai nestebina. To nedarydami jie neturėtų klientų, ypač mūsų krašte. Tik visada reikia klausti, kokia jėga ar energija vadovaudamiesi jie tai daro. Turime žinoti, kad mūsų išganymo priešas yra labai gudrus ir moka prisidengti gėriu.

Tepadeda Jums Dievas!
ses. Asta

*****

GJK

Mano patarimas toks. Jums reikėtų atlikti rekolekcijas, o tada suprasite, kodėl mes, kunigai, nepatariame pasitikėti ekstrasensais. Siūlyčiau pasitikėti tik Viešpačiu, pasivesti Jo globai tada būsite saugi ir sveika.

kun. Edmundas Rinkevičius
Scroll to Top Skip to content