Klausimai – atsakymai

Čia galite užduoti Jums rūpimus klausimus.
Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!
El. pašto adresas reikalingas tam, kad galėtume atsakyti į Jūsų klausimą asmeniškai.
Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.

Naujas įrašas

 
 
 
 
 
 
 
Laukai pažymėti * yra privalomi.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.
262 įrašai(-ų).
Juozas. parašė 2019 kovo 7   16:50:
Garbė Jėzui Kristui.

Kunigai teigia, kad gyvųjų pasaulyje veikia ir pragaro sielos, ir Skaistyklos vėlės, ir pragaro piktosios dvasios. Kun. Egzorcistai - tik, kad pragaro piktosios dvasios. Kokia Jūsų nuomonė?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

Džiugu, kad domitės tikėjimo klausimais. Mirštant žmogui, jo siela atsiskiria nuo kūno ir keliauja į Dievo artumą arba į skaistyklą, o liūdniausiu atveju - į pragarą. Mirusiųjų sieloms neleidžiama nei klajoti, nei veikti žemėje. Pagal Bažnyčios mokymą ir Šv. Raštą gyvųjų pasaulyje veikia tik piktosios pragaro dvasios.

Kun. Virgilijus Poškus
Egidijus parašė 2019 vasario 28   09:36:
Sveiki,
girdėjau, kad egzorcizmo seanso metu, apsėstasis kartais pakyla nuo žemės ar net skraido. Ar tiesa?
Atsakė: Administracija
Sveiki,
Taip, tokių reiškinių labai retai, bet pasitaiko.
Pagarbiai,
Sekretoriatas
Ona parašė 2019 vasario 8   12:56:
Garbė Jėzui Kristui!
Norėčiau pasiteirauti, kaip Katalikų Bažnyčia vertina gydymą akupresūra, vadinamąjį SuDžok arba kinietišką taškinį masažą. Šeimos draugų tarpe atsirado tokių, kam jis labai gelbsti ir namiškiai jau irgi ketina pradėti lankytis kažkokio lietuviško specialisto paskaitose...Asmeniškai aš tokiais stebuklais netikiu, bet pasak metodo mėgėjų pakenkti su juo tikrai negalima. Truputį užmečiau akį į metodo aprašymą- atrodo, kad jis neparemtas jokia dvasine praktika, o tik liaudies medicina ir truputį neurologijos mokslu. Vis tik nepasitikiu vien savo supratimu ir norėčiau pasiteirauti Jūsų nuomonės- ar tai nėra koks pavojingas okultinis mokslas, galintis pakenkti sielos išganymui. Labai ačiū už atsakymą.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

Medicinos mokslas ir oficiali medicina tokio gydymo būdo (akupresūra, taškinis masažas) nepripažįsta. Akupunktūra ir taškinis masažas remiasi rytietiška energetine žmogaus samprata (pagal Rytų religijas žmogus yra energijų samplaika, o pagal Šv. Raštą žmogus yra Dievo paveikslas) ir nekrikščioniška antropologija. Akupunktūra kyla iš šamanistinio, spiritistinio ir okultinio konteksto. Ji remiasi Rytų religijų mokymu. Šios rytietiškos praktikos veda į demono užvaldymą. Taigi to vartoti nerekomenduotina. Dar svarbu žinoti, kad negalima tikėti tuo, ką skelbia šio metodo ir kitų panašių dalykų propaguotojai. Jiems svarbu pritraukti klientų ir uždirbti didelius pinigus.

Pagarbiai,
Kun. Kęstutis Dailydė
Susidomėjęs asmuo parašė 2019 sausio 30   00:15:
Laba diena,

man įdomu, jeigu į štai šitą klausimyną ( https://www.egzorcistas.lt/kada-reikalinga-islaisvinimo-malda-arba-egzorcizmas/ ), pas mane 37 atsakymai yra TAIP, tai ar čia nereikėtų kreipti dėmesio, ar tokiu atveju vis dėlto jūsų instancija ir apskritai katalikų bažnyčia mato reikalą man kažko imtis ir netgi pasiūlytų labai konkretų dalyką, ko man dera imtis? Kad mane būtų apsėdęs nelabasis, aš nejaučiu. Bet niekad negali žinoti. Bet kad nesikloja gyvenimas, čia taip švelniant tariant, taip tikrai taip.
Atsakė: Administracija
Laba diena,

Klausimynas yra pagalbinė priemonė žmonėms sužinoti, kada domėjimasis įvairiais dalykais ir kokios gyvenimo situacijos gali sukelti dvasinį pavojų. Tai yra kaip įspėjamieji ženklai, kurie kai ko neleidžia ar riboja.

Tačiau pagrindinis momentas yra asmeninio gyvenimo apmąstymas. Koks jis? Kuo gyvenu? Kas man rūpi? Kokia mano gyvenimo prasmė? Kas man yra meilė? Kaip gyvenime elgiuosi ir kokiomis tiesomis vadovaujuosi konkrečiai?

Atsakant, tiksliau, aprašant savo gyvenimą, gali pasimatyti tam tikros gyvenimo teritorijos, kuriose nuolat užstringama, kai tas pats per tą patį nuolat kartojasi... Atradus tokius sunkumus-užstrigimus, ieškoma priežasties, kodėl taip vyksta. Priežastys gali būti fizinės (nežinau ką daryti, nemoku ir t.t.), psichologinės (įpratęs taip elgtis, jaučiu dėl to malonumą, nenoriu keistis ir t.t.) ir dvasinės (piktosios dvasios gundymas). Jas galima aptarti su tikėjimą ir gyvenimo patirtį turinčiu žmogumi, kuris padėtų susigaudyti.

Labai gera pagalba yra išpažintis. Einant viso gyvenimo išpažinties, peržiūrint ir apgailint nuodėmes, pasimato, išryškėja tam tikros mūsų nesėkmių tendencijos. Tad kviečiu sau aprašyti gyvenimą ir atlikti kunigui gyvenimo išpažintį (gyvenimo aprašymą daryti nelabai norisi, bet tai labai efektyvu).

Dievo palaimos kelyje į laimę su Viešpačiu,
Kun. Virgilijus Poškus
Dovilė parašė 2019 sausio 29   14:29:
GJK,
ar sunkus kvėpavimas(dusina,smaugia)gali būti traktuotinas,kaip apsėdimas?Prasidėjo po to,kai aš,susiradusi savo vaikystės spaliukės ženkliukus,pionierės kaklaraištį pozavau naminei fotosesijai.Betgi visi,kam netoli 50 metų ,jais buvome,
Dėkui už atsakymą.
Atsakė: Administracija
GJK,

apsėdimui nustatyti tikrai nepakanka duomenų. Gal šiuo atveju tikslesnis žodis būtų piktojo varginimas, jis kur kas aiškesnis ir paprastesnis.

Aprašyti pojūčiai gali kilti tiek iš prisiminimų, kurie sugrįžo iš praeities, tiek dėl dvasinių dalykų.

Kvietimas būtų permąstyti savo vaikystę, jaunystę, ieškant gal yra likę skausmingų įvykių, kuriuose dar ko nors kam nors neatleidote arba ko nors neatsiprašėte. Atradusi, eidama išpažinties išpažinkite ir apgailėkite buvusius trūkumus.

Smaugimo pojūtis, manau, kyla dėl buvusių įvykių prisiminimo. Jeigu jis kartotųsi po išpažinties, kreipkitės dėl užtarimo maldos.

Kun. Virgilijus Poškus
Brigita parašė 2019 sausio 29   00:52:
Garbe Jezui Kristui,
Noriu paklausti del "Dangiskojo dvaro"maldos (pal. Liuitgardos maldos). Tiksliau del pazadu,ja kalbantiems. Viespats Jezus Liuitgardai pazadejo ,kad isgelbes 34 sielas nuo amzinos mirties,kitaip jos mirtu nuodemese ir kad isleis 34 sielas is skaistyklos ir dar visokiu pazadu. Kaip cia dabar,ar toks apsireiakimas su tokiais pazadais nekelia itarimu? Aciu labai
Atsakė: Administracija
Garbe Jėzui Kristui,

Smagu, kad domitės ir turite klausimų.

Kultūrinė aplinka, kurioje gyveno šventoji Liuitgarda, ir kalbėjimo būdas tuo metu (XII-XIII a.) buvo kitokie, nei mūsų laikais. Todėl ir rašoma:
„Kas tik tą maldą dievobaimingai kalba, tam iš savo gailestingumo duosiu trisdešimt keturias žmonių sielas, tai yra išgelbėsiu jas nuo amžinos mirties. Kitaip jos mirtų nuodėmėse. Be to, aš dėl jo išleisiu trisdešimt keturias vėles iš skaistyklos. Jam pačiam, kalbančiam tą maldą, aš padauginsiu nuopelnų lyg žolelių, kurių žemėje niekas negali suskaičiuoti. Nors tas žmogus ir būtų pirmiau gyvenęs prieš mano valią, aš jam dovanosiu visas kaltes ir per amžius jų neprisiminsiu, tik tegul pradeda tą maldą su tobulu gailesčiu už savo nuodėmes ir su tvirtu pasižadėjimu pataisyti gyvenimą. Jei toks žmogus tą maldą kalbėdamas mirtų, aš pats ateisiu su savo angelais ir įvesiu jo vėlę į amžinąjį gyvenimą, skambant gražiausioms padėkos giesmėms. Ten jis amžinai linksminsis su mano Motina, nuolatine nusidėjėlių gynėja, ir su visais mano išrinktaisiais“

Šis raginimas svarbus ir mūsų laikams, tik įžodinimas gali skirtis. Bet esmė - gyventi su Viešpačiu - išlieka ta pati. Pavyzdžiui, kaip pasakyti žmogui, kad Dievo Artumas yra gėris? Anksčiau maloniausias skonis buvo saldumas, todėl senovinėse maldose Jėzus vadinamas saldžiausiuoju. Dabar turbūt taip nebevadintume, parinktume kitokį žodį, tačiau esmė išliktų ta pati: kad Dievo artumas yra didžiausias ir maloniausias gėris.

Gailestingumo žinia Šventajai Faustinai (XX a.) labai panaši, tik nėra skaičių, bet pasitikėjimas Dievo gailestingumu, norinčiu ir gebančiu išplėšti žmogų iš pražūties, toks pat...

Iš Dievo ateinantys pažadai primena, jog žmogaus pastangos nenueina perniek: jos svarbios ir reikalingos tiek čia, žemėje, tiek ten, skaistykloje. Žmogus gana dažnai pamąsto ar jam apsimoka... Tad apsispręskime už Jėzų, gyvenime ieškokime Jo Artumo, ir tada nuopelnų skaičiavimas bei gerų darbų nauda nebus mums tiek svarbi, kiek Dievo valios vykdymas...

Dievo Artumo jums.
Kun. Virgilijus Poškus
Linas parašė 2019 sausio 11   00:54:
Garbė Jėzui Kristui!

Kadangi gyvenu ir dirbu Islandijoje susidūriau su žmonių pasakojimais apia elfų ir trolių fenomeną. Nes kai, kurie žmonės mato šias būtybes, ir namuose pradingsta šakutės ir pan. Kas tai yra? Ar tai žmogaus minčių kūrinys? Ar tai demoniškos dvasios?

Širdingai dėkoju iš anksto už atsakymą!

Kristaus vienybėje,

Linas
Atsakė: Administracija
Sveiki, Linai,

Tebūna išaukštintas Jėzaus vardas!

Dvasiniame gyvenime veikia tiek gerosios dvasios - angelai, tiek puolusios - piktosios dvasios. Bažnyčia nuolat moko ir ragina bendrauti tik su Dievu ir prašyti angelų bei šventųjų užtarimo. Bandyti užmegzti ryšį su kitomis dvasiomis yra PAVOJINGA.

Dėl trolių ir kitokių būtybių atsakymas jau yra jūsų pateiktame klausime. Dalis istorijų sukurta vaizduotės: žmonės yra linkę kai kada prikurti dalykų, pagražinti tikrovę. Dalis tų pasakojimų gali turėti dvasinę kilmę. Geriausias būdas - nekreipti dėmesio į tai, likti džiugiosios-gerosios Naujienos liudytoju, Jėzaus mokiniu. Tegul Jūsų tikėjimas spindi ramybe ir džiaugsmu.

Kun. Virgilijus Poškus
Justina parašė 2018 gruodžio 1   19:43:
GJK!
Norejau pasidometi, ar gali paprastas kunigas ne egzoricstas skaityti egzortus?Vienur raso vienaip, o kitu kitaip.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

Kunigas ne egzorcistas gali melstis tik išlaisvinimo maldas, dalis jų kartais vadinama mažuoju egzortu. Didįjį (tikrąjį) egzorcizmą gali melstis tik vyskupo paskirtas egzorcistas.

Pagarbiai,
Sekretoriatas
Vilija parašė 2018 lapkričio 26   18:16:
GJK., noriu paklausti dėl kineziologijos metodų naudojimo diagnostikai ir gydymui. Kyla įtarimų, kad tai gali būti susiję su ezoterika. Teko lankytis pas kinezioterapeutą-kineziologą, pažįstu praktikuojančių katalikų, kurie ten lankosi, bet jokio pavojaus tame neįžvelgia. Gal nerimauju nepagrįstai?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

Jūsų nerimas yra pagrįstas, nes kineziologija yra viena iš New Age apraiškų medicinoje. Apie jos "moksliškumą" galite paskaityti šiame straipsnyje: http://vigiles.lt/taikomoji-kineziologija/

Pagarbiai,
Sekretoriatas
+ parašė 2018 spalio 31   23:25:
GJK,
Kodel baznycia pries sekmadienio apslakstyma nenaudoja egzorcizuoto vandens su druska.?Juk pati laiminimo malda yra meldzianti Dievo apsaugos zmogaus sielai ir kunui.Naujoji laiminimo malda paprasta,Teko skaityti egzorcistu atsiliepimus kad net senieji egzorcizmai efektyvesni,nei naujieji. Tai gal ir svestas vanduo egzorcizuotas daugiau Dievo apsaugos teikia,nei paprasta malda laimintas.?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

Ačiū Jums už klausimą. Džiugu, kad ieškote vis didesnės vienybės su Dievu ir pagalbos tikėjime.

Švęsto vandens vartojimas sekmadienio liturgijos metu yra skirtas prisiminti per Krikštą gautajai malonei. Tam skirto vandens pašventinimo malda yra skirta Dievo karalystės augimui mumyse, apgailint asmenines nuodėmes. O jeigu žmogus yra varginamas piktosios dvasios (tai nustatoma ištyrimo metu), tada vanduo egzorcizmų maldai šventinamas kitokiu būdu. Neįmanoma įvertinti, kuris šventinimo būdas yra efektyvesnis. Tiesiog skiriasi tikslas, kam tas vanduo naudojamas. Egzorcizmo metu šaukiamės Dievo užtarimo ir šventųjų pagalbos varginamam žmogui, o šv. Mišių metu švenčiame Jėzų ateinantį Dievo Žodžio ir Eucharistijos būdu. Jėzaus realus buvimas duonos ir vyno pavidalu yra svarbiausias ir didžiausias stebuklas.

Na, o egzorcistų pasisakymus reikėtų vertinti aiškinantis kokiame kontekste ir ką norint pabrėžti buvo pasakyta. Kaip minėta, ir vienokiu, ir kitokiu būdu pašventintas vanduo turi galią, kuri kyla iš Jėzaus mirties ir prisikėlimo.

Tegul Velykinis džiaugsmas spindi Jumyse ir ramybė širdyje.

Kun. Virgilijus Poškus
Scroll to Top Skip to content