Klausimai – atsakymai

Čia galite užduoti Jums rūpimus klausimus.
Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!
El. pašto adresas reikalingas tam, kad galėtume atsakyti į Jūsų klausimą asmeniškai.
Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.

Naujas įrašas

 
 
 
 
 
 
 
Laukai pažymėti * yra privalomi.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.
257 įrašai(-ų).
Brigita parašė 2019 sausio 29   00:52:
Garbe Jezui Kristui,
Noriu paklausti del "Dangiskojo dvaro"maldos (pal. Liuitgardos maldos). Tiksliau del pazadu,ja kalbantiems. Viespats Jezus Liuitgardai pazadejo ,kad isgelbes 34 sielas nuo amzinos mirties,kitaip jos mirtu nuodemese ir kad isleis 34 sielas is skaistyklos ir dar visokiu pazadu. Kaip cia dabar,ar toks apsireiakimas su tokiais pazadais nekelia itarimu? Aciu labai
Atsakė: Administracija
Garbe Jėzui Kristui,

Smagu, kad domitės ir turite klausimų.

Kultūrinė aplinka, kurioje gyveno šventoji Liuitgarda, ir kalbėjimo būdas tuo metu (XII-XIII a.) buvo kitokie, nei mūsų laikais. Todėl ir rašoma:
„Kas tik tą maldą dievobaimingai kalba, tam iš savo gailestingumo duosiu trisdešimt keturias žmonių sielas, tai yra išgelbėsiu jas nuo amžinos mirties. Kitaip jos mirtų nuodėmėse. Be to, aš dėl jo išleisiu trisdešimt keturias vėles iš skaistyklos. Jam pačiam, kalbančiam tą maldą, aš padauginsiu nuopelnų lyg žolelių, kurių žemėje niekas negali suskaičiuoti. Nors tas žmogus ir būtų pirmiau gyvenęs prieš mano valią, aš jam dovanosiu visas kaltes ir per amžius jų neprisiminsiu, tik tegul pradeda tą maldą su tobulu gailesčiu už savo nuodėmes ir su tvirtu pasižadėjimu pataisyti gyvenimą. Jei toks žmogus tą maldą kalbėdamas mirtų, aš pats ateisiu su savo angelais ir įvesiu jo vėlę į amžinąjį gyvenimą, skambant gražiausioms padėkos giesmėms. Ten jis amžinai linksminsis su mano Motina, nuolatine nusidėjėlių gynėja, ir su visais mano išrinktaisiais“

Šis raginimas svarbus ir mūsų laikams, tik įžodinimas gali skirtis. Bet esmė - gyventi su Viešpačiu - išlieka ta pati. Pavyzdžiui, kaip pasakyti žmogui, kad Dievo Artumas yra gėris? Anksčiau maloniausias skonis buvo saldumas, todėl senovinėse maldose Jėzus vadinamas saldžiausiuoju. Dabar turbūt taip nebevadintume, parinktume kitokį žodį, tačiau esmė išliktų ta pati: kad Dievo artumas yra didžiausias ir maloniausias gėris.

Gailestingumo žinia Šventajai Faustinai (XX a.) labai panaši, tik nėra skaičių, bet pasitikėjimas Dievo gailestingumu, norinčiu ir gebančiu išplėšti žmogų iš pražūties, toks pat...

Iš Dievo ateinantys pažadai primena, jog žmogaus pastangos nenueina perniek: jos svarbios ir reikalingos tiek čia, žemėje, tiek ten, skaistykloje. Žmogus gana dažnai pamąsto ar jam apsimoka... Tad apsispręskime už Jėzų, gyvenime ieškokime Jo Artumo, ir tada nuopelnų skaičiavimas bei gerų darbų nauda nebus mums tiek svarbi, kiek Dievo valios vykdymas...

Dievo Artumo jums.
Kun. Virgilijus Poškus
Linas parašė 2019 sausio 11   00:54:
Garbė Jėzui Kristui!

Kadangi gyvenu ir dirbu Islandijoje susidūriau su žmonių pasakojimais apia elfų ir trolių fenomeną. Nes kai, kurie žmonės mato šias būtybes, ir namuose pradingsta šakutės ir pan. Kas tai yra? Ar tai žmogaus minčių kūrinys? Ar tai demoniškos dvasios?

Širdingai dėkoju iš anksto už atsakymą!

Kristaus vienybėje,

Linas
Atsakė: Administracija
Sveiki, Linai,

Tebūna išaukštintas Jėzaus vardas!

Dvasiniame gyvenime veikia tiek gerosios dvasios - angelai, tiek puolusios - piktosios dvasios. Bažnyčia nuolat moko ir ragina bendrauti tik su Dievu ir prašyti angelų bei šventųjų užtarimo. Bandyti užmegzti ryšį su kitomis dvasiomis yra PAVOJINGA.

Dėl trolių ir kitokių būtybių atsakymas jau yra jūsų pateiktame klausime. Dalis istorijų sukurta vaizduotės: žmonės yra linkę kai kada prikurti dalykų, pagražinti tikrovę. Dalis tų pasakojimų gali turėti dvasinę kilmę. Geriausias būdas - nekreipti dėmesio į tai, likti džiugiosios-gerosios Naujienos liudytoju, Jėzaus mokiniu. Tegul Jūsų tikėjimas spindi ramybe ir džiaugsmu.

Kun. Virgilijus Poškus
Justina parašė 2018 gruodžio 1   19:43:
GJK!
Norejau pasidometi, ar gali paprastas kunigas ne egzoricstas skaityti egzortus?Vienur raso vienaip, o kitu kitaip.
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

Kunigas ne egzorcistas gali melstis tik išlaisvinimo maldas, dalis jų kartais vadinama mažuoju egzortu. Didįjį (tikrąjį) egzorcizmą gali melstis tik vyskupo paskirtas egzorcistas.

Pagarbiai,
Sekretoriatas
Vilija parašė 2018 lapkričio 26   18:16:
GJK., noriu paklausti dėl kineziologijos metodų naudojimo diagnostikai ir gydymui. Kyla įtarimų, kad tai gali būti susiję su ezoterika. Teko lankytis pas kinezioterapeutą-kineziologą, pažįstu praktikuojančių katalikų, kurie ten lankosi, bet jokio pavojaus tame neįžvelgia. Gal nerimauju nepagrįstai?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

Jūsų nerimas yra pagrįstas, nes kineziologija yra viena iš New Age apraiškų medicinoje. Apie jos "moksliškumą" galite paskaityti šiame straipsnyje: http://vigiles.lt/taikomoji-kineziologija/

Pagarbiai,
Sekretoriatas
+ parašė 2018 spalio 31   23:25:
GJK,
Kodel baznycia pries sekmadienio apslakstyma nenaudoja egzorcizuoto vandens su druska.?Juk pati laiminimo malda yra meldzianti Dievo apsaugos zmogaus sielai ir kunui.Naujoji laiminimo malda paprasta,Teko skaityti egzorcistu atsiliepimus kad net senieji egzorcizmai efektyvesni,nei naujieji. Tai gal ir svestas vanduo egzorcizuotas daugiau Dievo apsaugos teikia,nei paprasta malda laimintas.?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui,

Ačiū Jums už klausimą. Džiugu, kad ieškote vis didesnės vienybės su Dievu ir pagalbos tikėjime.

Švęsto vandens vartojimas sekmadienio liturgijos metu yra skirtas prisiminti per Krikštą gautajai malonei. Tam skirto vandens pašventinimo malda yra skirta Dievo karalystės augimui mumyse, apgailint asmenines nuodėmes. O jeigu žmogus yra varginamas piktosios dvasios (tai nustatoma ištyrimo metu), tada vanduo egzorcizmų maldai šventinamas kitokiu būdu. Neįmanoma įvertinti, kuris šventinimo būdas yra efektyvesnis. Tiesiog skiriasi tikslas, kam tas vanduo naudojamas. Egzorcizmo metu šaukiamės Dievo užtarimo ir šventųjų pagalbos varginamam žmogui, o šv. Mišių metu švenčiame Jėzų ateinantį Dievo Žodžio ir Eucharistijos būdu. Jėzaus realus buvimas duonos ir vyno pavidalu yra svarbiausias ir didžiausias stebuklas.

Na, o egzorcistų pasisakymus reikėtų vertinti aiškinantis kokiame kontekste ir ką norint pabrėžti buvo pasakyta. Kaip minėta, ir vienokiu, ir kitokiu būdu pašventintas vanduo turi galią, kuri kyla iš Jėzaus mirties ir prisikėlimo.

Tegul Velykinis džiaugsmas spindi Jumyse ir ramybė širdyje.

Kun. Virgilijus Poškus
Justina parašė 2018 spalio 18   12:07:
GJK!
Norėjau pasidomėti ką reiktų daryti su titnago akmeniu, kuris buvo paimtas, kad atneštų sėkmę, ar apsaugotų nuo blogio. Ar galima jį tiesiog išmesti?
Atsakė: Administracija
GJK,

Lengviausias būdas atsikratyti šitokio akmens - tai išmesti jį į kokį nors vandens telkinį.

Labai pagirtina, kad norite nutraukti ryšius su ezoterika. Mums, Dievo vaikams, sėkmę neša Dievo valios ieškojimas ir pasitikėjimas Jo globa.

Kun. Virgilijus Poškus
Eglė parašė 2018 rugpjūčio 26   20:35:
Garbė Jėzui Kristui !
Mano vyras nori egzorcizmo seanso, kur ir į ką galėčiau kreiptis, dėkoju už atsakymą
Atsakė: Administracija
Sveiki,
kunigai egzorcistai meldžiasi egzortų malda ne už tuos, kurie to nori, bet kuriems to reikia. Jeigu Jūsų vyras mano, kad jam reikalinga egzorcisto pagalba, tegul trumpai parašo, kodėl.
Pagarbiai,
Sekretoriatas
Justina parašė 2018 rugpjūčio 17   13:06:
GJK!
Norejau pasidometi ,jeigu tevas nera priemes Pirmosios Sv. Komunijos ar gali del to buti varginami jo vaikai?Ka daryti tokiu atveju?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

Kadangi minimas tėtis nėra priėmęs Pirmosios šv. Komunijos, matyt, tėvai gyvena nesusituokę bažnyčioje ir dėl to tam tikrą dvasinį nuostolį patiria jų atžalos.

Pavyzdžiui, kai vaikai nemato savo tėvo einančio išpažinties ir priimančio Eucharistinį Jėzų, jiems trūksta gyvybiškai svarbaus sektino jų šeimos galvos pavyzdžio. Tada jie gali pradėti nebepaisyti net elementarių moralinių normų, numoti ranka į silpstantį savo sąžinės balsą ir pradėti gyventi taip, kad jų elgesys imtų piktinti aplinkinius... O mes žinome, kad piktasis niekada nesnaudžia ir pirmiausia puola tuos, kurie dėl savo lengvabūdiškumo bei blogos aplinkos įtakų atveria savo širdis mirtinų nuodėmių strėlėms...

Kai vaikai kenčia dėl netinkamo savo tėvų gyvenimo būdo, tada tie tikintieji, kurie pažįsta tą dvasiškai sužeistą šeimą, meldžiasi už ją, ypač už tėvus, kad jie atsiverstų ir suvoktų savo didžią atsakomybę dėl Dievo jiems duotų atžalų auklėjimo. Be abejo, jei įmanoma pagal aplinkybes reikėtų ir su tais vaikeliais pabendrauti, juos dvasiškai palaikyti, o kai tėvai girtauja ir savo vaikus terorizuoja, nedelsti ir pranešti teisėsaugos įstaigoms...

Dievo palaimos!
Kun. Vytenis Vaškelis
Joana parašė 2018 rugpjūčio 2   22:59:
Ar galima katalikui melstis pries pravoslaviskas ikonas?
Atsakė: Administracija
Sveiki,

Jūsų klausimas nėra iš mūsų srities, todėl malonėkite jį užduoti svetainėje klauskkunigo.lt

Pagarbiai,
Sekretoriatas
Aguona parašė 2018 kovo 5   14:30:
GJK!

 Kai siunciant zinute ,kurioje rasoma ,kad jeigu nepersiusi sios zinutes ,kazkas blogo atsitiks ar tai galima laikyti juodaja magija?Ar del to reiktu egzorto?
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!
Į tokius laiškus ir žinutes nereikia kreipti dėmesio, juos ištrinti. O darymas to, kas parašyta - tai laikymasis prietarų, panašiai, kaip neiti keliu, kurį perbėgo juoda katė. Prietarų laikymasis yra nuodėmė, kurią reikia išpažinti. Egzortų tikrai nereikia.

Pagarbiai,
kun. Arnoldas Valkauskas