Klausimai – atsakymai

Čia galite užduoti Jums rūpimus klausimus.
Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!
El. pašto adresas reikalingas tam, kad galėtume atsakyti į Jūsų klausimą asmeniškai.
Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę įrašus redaguoti arba jų neskelbti.

Naujas įrašas

 
 
 
 
 
 
Laukai pažymėti * yra privalomi.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę įrašus redaguoti arba jų neskelbti.
304 įrašai(-ų).
Vita parašė: 2023-03-07 10:46
Garbė Jėzui Kristui. Esu kaimo bendruomenės narė ir vis susiduriu su iššukiu "Merkinės piramidė" . Bendruomenės nariai vis iškelia norą joje apsilankyti visiems kartu. Patarkit kokiais argumentais juos atkalbėti nuo ekskursijos į ją. Pati suvokiu kas ten vyksta , bet kaip žmonėms pasakyti … padėkit prašau .
Atsakė: Administracija
Garbė Jėzui Kristui!

Atsakymas apie Merkinės piramidę gan paprastas: tai yra Pirmojo Dievo įsakymo "neturėk kitų dievų, tik mane Vieną", pažeidimas. Lankymasis Merkinės piramidėje yra lengvatikystės nuodėmė, kadangi pasitikima neaiškia energija, ten maldos kalbamos tam tikru būdu ir tam tikrose vietose, o tai jau maginiai veiksmai. Ta vieta nėra bažnyčia, bet piramidė, vadinasi, iš karto tikima kažin kokiomis mistinėmis galiomis, ir taip pasireiškia energetinis ir maginis pasaulio suvokimas. Sveikatos ir kitų dalykų prašoma ne todėl, kad Dievas geras, bet pasitikint būtent ta vieta ir vėlgi kažkokiu kažkieno ypatingu veikimu, – taigi, Dievas nustumiamas į šalį. Malda tampa tik maginio ritualo priedanga, – juk reikia eiti ratu, tam tikrose vietose pasimeldžiant, kad neva viskas įgautų poveikį. Dievui nereikia vaikščiojimo nei ratais, nei spiralėmis nei kažkaip kitaip. Jis mus girdi ir mato kiekvienoje vietoje, o bažnyčia yra pašventinta erdvė, reikalinga ypač šventoms apeigos atlikti, tai yra bendruomenei susiburti apie Kristaus aukos stalą.

Merkinės piramidėje demonas mėgdžioja Dievo veikimą, mat kviečia atlikti tam tikrus veiksmus, per kuriuos esą pasieksime norimą rezultatą. Tačiau tai yra pasityčiojimas iš Dievo, nes pasitikima ne Dievo meile ir gerumu, bet visiškai kitomis jėgomis: piramide, energijomis, vaikščiojimu… Tuo pačiu išniekinamos maldos, nes jos susiejamos su tam tikra vieta, kuri neturi nieko bendra su Dievu.

Taigi, galima išvardinti visą eilę maginio mąstymo apraiškų, kurios vyksta minimoje Merkinės piramidėje, ir visos jos atveria kelią demonų veikimui žmogaus sieloje.

teol. dr. kun. Arnoldas Valkauskas
Ignė parašė: 2022-10-28 00:54
Sveiki. Ar egzorcistų asociacija turi vieningą nuomonę apie Helovyno šventimą ir jei taip, kodėl nėra (o galbūt yra) aiškios rekomendacijos?
Atsakė: Administracija
Sveiki.

Bažnyčios nuomonė aiški – helovinas yra antikrikščioniška apraiška, pagonybės pasireiškimas. Tokiu būdu minėti mirusius buvo priimta actekų kultūroje.

Katalikų Bažnyčia jau daug kartų yra pareiškusi savo poziciją. Egzorcistai taip pat. Esmė ta, jog žmonės, ir tie patys Bažnyčios nariai, nenori girdėti ir pataikauja savo puikybei, savo neva kultūriniam suvokimui ar "tolerancijai". Taip jie patenka į rimtą dvasinę bėdą visomis prasmėmis.

Dievo palaimos,
Kun. Arnoldas Valkauskas
Kasparas parašė: 2022-10-05 15:56
Sveiki,
norėčiau tapti egzorcistu – ar rengiate kursus/paskaitas?
Atsakė: Administracija
Sveiki,

Katalikų Bažnyčioje egzorcistais gali būti tik vyskupai ir jų paskirti kunigai, turintys pastoracinio darbo patirtį. Pasauliečiai tikintieji egzorcistais neskiriami.

Pagarbiai
Sekretoriatas
Scroll to Top
Skip to content