Klausimai – atsakymai

Čia galite užduoti Jums rūpimus klausimus.
Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!
El. pašto adresas reikalingas tam, kad galėtume atsakyti į Jūsų klausimą asmeniškai.
Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.

Naujas įrašas

 
 
 
 
 
 
 
Laukai pažymėti * yra privalomi.
Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!
Administracija pasilieka teisę redaguoti, ištrinti arba nepublikuoti įrašų.
Susidomėjęs asmuo parašė 2019 sausio 30   00:15:
Laba diena,

man įdomu, jeigu į štai šitą klausimyną ( https://www.egzorcistas.lt/kada-reikalinga-islaisvinimo-malda-arba-egzorcizmas/ ), pas mane 37 atsakymai yra TAIP, tai ar čia nereikėtų kreipti dėmesio, ar tokiu atveju vis dėlto jūsų instancija ir apskritai katalikų bažnyčia mato reikalą man kažko imtis ir netgi pasiūlytų labai konkretų dalyką, ko man dera imtis? Kad mane būtų apsėdęs nelabasis, aš nejaučiu. Bet niekad negali žinoti. Bet kad nesikloja gyvenimas, čia taip švelniant tariant, taip tikrai taip.
Atsakė: Administracija
Laba diena,

Klausimynas yra pagalbinė priemonė žmonėms sužinoti, kada domėjimasis įvairiais dalykais ir kokios gyvenimo situacijos gali sukelti dvasinį pavojų. Tai yra kaip įspėjamieji ženklai, kurie kai ko neleidžia ar riboja.

Tačiau pagrindinis momentas yra asmeninio gyvenimo apmąstymas. Koks jis? Kuo gyvenu? Kas man rūpi? Kokia mano gyvenimo prasmė? Kas man yra meilė? Kaip gyvenime elgiuosi ir kokiomis tiesomis vadovaujuosi konkrečiai?

Atsakant, tiksliau, aprašant savo gyvenimą, gali pasimatyti tam tikros gyvenimo teritorijos, kuriose nuolat užstringama, kai tas pats per tą patį nuolat kartojasi... Atradus tokius sunkumus-užstrigimus, ieškoma priežasties, kodėl taip vyksta. Priežastys gali būti fizinės (nežinau ką daryti, nemoku ir t.t.), psichologinės (įpratęs taip elgtis, jaučiu dėl to malonumą, nenoriu keistis ir t.t.) ir dvasinės (piktosios dvasios gundymas). Jas galima aptarti su tikėjimą ir gyvenimo patirtį turinčiu žmogumi, kuris padėtų susigaudyti.

Labai gera pagalba yra išpažintis. Einant viso gyvenimo išpažinties, peržiūrint ir apgailint nuodėmes, pasimato, išryškėja tam tikros mūsų nesėkmių tendencijos. Tad kviečiu sau aprašyti gyvenimą ir atlikti kunigui gyvenimo išpažintį (gyvenimo aprašymą daryti nelabai norisi, bet tai labai efektyvu).

Dievo palaimos kelyje į laimę su Viešpačiu,
Kun. Virgilijus Poškus